Niskie wyroki dla policjantów za śmierć człowieka w lesie

Opublikowano: 12.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1733

Zaskakująco niskie wyroki otrzymała para byłych już na szczęście policjantów z Pobiedzisk. Pozostawiony przez nich w lesie mężczyzna zmarł.

W mamju 2018 roku rodzina zawiadomiła policję, że 36-letni mężczyzna wyszedł z domu i nie ma z nim kontaktu. Para policjantów na patrolu, po otrzymaniu powiadomienia, znalazła go na poboczu. Czas patrolu zbliżał się do końca. I być może to było przyczyna tego, że policjanci zamiast ustalić stan zdrowia nieprzytomnego i zagrożenie życia, wciągnęli go do radiowozu i wywieźli do lasu. Tam go pozostawili.

Następnego dnia mężczyznę znaleziono martwego.

Według prokuratury, policjanci nie zrobili nic, by ustalić w sposób pewny stanu zdrowia mężczyzny. Nie sprawdzili nawet stanu jego trzeźwości. Swojej interwencji nie odnotowali w notatniku służbowym. Po prostu poprzez wywiezienie do lasu pozbyli się kłopotu i dodatkowej pracy.

Biegli, owszem, stwierdzili, że śmierć pokrzywdzonego nie nastąpiła w wyniki „bezpośredniego działania” oskarżonych policjantów. Niemniej warto sobie zadać pytanie, czy podjęcie jakichś działań nie mogło uratować mężczyzny. Czy na to pytanie odpowiedzieli biegli, nie wiemy.

Jednakże nieprawomocny wyrok Sądu Rejonowego w Gnieźnie był zaskakująco łagodny. Oboje – Karolina F. i Filip. S. zostali skazani na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Muszą pokryć też koszty sądowe. Poza tym sąd orzekł wykonywania zawodu i działalności związanej z ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego na okres 4 lat.

Teoretycznie oznacza to, że po czterech latach mogą podjąć prace w strukturach związanych z bezpieczeństwem. Należy modlić się, by wówczas nie trafił się na ich drodze nieprzytomny człowiek, który potrzebuje pomocy.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 13.06.2021 01:12

    Za okupacji sprawiedliwosc wynierzaly sady Polski Podziemnej. Moze to juz ten czas znow nadszedl?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.