NIL oskarża Stop NOP o “atak hakerski”!

Opublikowano: 17.10.2018 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2278

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „Stop NOP” wydał oświadczenie w sprawie publicznego powiązania tej organizacji z atakami hakerskimi na system informatyczny Naczelnej Rady Lekarskiej. Słowa prezesa NIL padły po informacjach o skierowaniu zawiadomień do prokuratury przeciwko dwóm Okręgowym Izbom Lekarskim. Oświadczenie przedstawiamy poniżej.

“W związku z sugestiami prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, że ataki na system informatyczny Naczelnej Rady Lekarskiej są zbieżne z procedowaniem obywatelskiego projektu o dobrowolność szczepień i oświadczamy, że zarówno Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, jak Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Stowarzyszenia STOP NOP nie ma nic wspólnego z tą sytuacją.

Wysłaliśmy natomiast zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i Poznaniu z art. 19 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli na skutek złożenia zawiadomień przeciw lekarzom posłom, którzy głosowali w Sejmie za projektem.

Ponownie podkreślamy, że projekt obywatelski skierowany do dalszego procedowania przez Sejm RP nie przewiduje likwidacji szczepień, stąd niezrozumiałe jest nazywanie go „antyszczepionkowym” przez prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej oraz walka z nim.

Postulat wielu rodziców, w szczególności tych których dzieci zostały dotknięte powikłaniami poszczepiennymi, dotyczy jedynie wprowadzenia dobrowolności obowiązkowych szczepień ochronnych (tych z art. 17 ust. 1 ustawy). Szczepienia te są wykonywane bez względu na istnienie zagrożenia epidemiologicznego.

Drugi rodzaj szczepień został przewidziany w ustawie na wypadek stwierdzenia zagrożenia lub też wystąpienia epidemii (art. 33 ustawy, tzw. „szczepienia akcyjne”).

Nikt nie postuluje zniesienia „szczepień akcyjnych”, ani zakazania wykonywania szczepień „ochronnych”. Jedynie ogromna rzesza rodziców pragnie możliwości wyboru w zakresie wykonywania szczepień ochronnych.[1]

W postulacie tym nie ma nic nadzwyczajnego, gdyż szczepienia ochronne są dobrowolne w 20 innych krajach Europy[2], np. w Niemczech i mimo to, nie są ogłaszane tam epidemie chorób zakaźnych.

Skoro jest ryzyko, rodzice chcą mieć prawo wyboru tak jak w innych cywilizowanych krajach.”

Autorstwo: Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
Wstęp: WolneMedia.net
Źródło: StopNOP.com.pl

Przypisy

[1] Polska zalicza się do grupy państw europejskich, w których szczepienia są obowiązkowe. Oprócz Polski do grupy tej należą: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Słowacja, Słowenia, Francja, Belgia.

[2] Lista 20 państw Europy, w których szczepienia refundowane są dobrowolne: Austria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Rosja.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. tojazenn 17.10.2018 15:29

    Tak trzymac – wolny wybor w wolnej Polsce!

  2. pablitto 19.10.2018 10:36

    a nie mogło być tak z tym “atakiem”, że komuś po prostu puściły nerwy? – ileż można słuchać tych głupot produkowanych przez te idiotyczne ciała lobbystyczne… najgorsze jest to, że te głupoty mają wpływ na nasze życie :/
    Nie trzeba być członkiem STOP NOP, by widzieć patologię tego systemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.