Nigeryjscy żołnierze uwolnili 5000 zakładników

Opublikowano: 27.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 665

Nigeryjska armia uwolniła z rąk bojowników 5 tys. zakładników na północnym wschodzie kraju.

“Siły Zbrojne Nigerii wyparły terrorystów z kolejnych kilku wiosek w stanie Borno; zginęło sześć osób, uwolniono 5 tys. zakładników” – wynika z oświadczenia nigeryjskiej armii zamieszczonego na “Twitterze”.

W Nigerii działa zmilitaryzowana muzułmańska organizacja ekstremistyczna Boko Haram. Jej zwolennicy domagają się wprowadzenia prawa szariatu w kraju i zakazania zachodniej oświaty. Organizacja odpowiada za większość ataków terrorystycznych w tej części świata. Są one odpowiedzią na antyterrorystyczną kampanią wojskową wymierzoną przeciwko niej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.