Nigeryjczyk skazany za pobicie policjanta puszczony wolno

Opublikowano: 26.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 567

Dwudziestoletni Nigeryjczyk został skazany przez włoski sąd na dwa i pół roku więzienia, po tym jak do nieprzytomności pobił tamtejszego policjanta. Imigrant nie trafił jednak do więzienia, ale został od razu zwolniony, ponieważ jako osoba ubiegająca się o udzielenie azylu nie może zostać wydalony z kraju. Do sprawy odniósł się lider jednego z dwóch ugrupowań tworzących nową koalicję rządową, który zapowiedział koniec pobłażania dla zagranicznych przestępców.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu w mieście Frosinone w środkowych Włoszech. Dwudziestoletni imigrant z Nigerii, który wpierw przebywał w ośrodku dla uchodźców w Piedimonte San Germano, miał udać się do urzędu pocztowego w celu wypłaty pieniędzy ze swojego konta. Okazało się jednak, że nie posiada on żadnych środków, co najprawdopodobniej było efektem jego uzależnienia od hazardu. W ataku furii zaczął więc demolować pocztowe okienko, a swoim zachowaniem sterroryzował pracowników placówki.

Zdecydowali się oni wezwać więc policje, ale napastnik powalił policjanta, który z powodu pobicia odniósł obrażenia wymagające ponad 25-dniowego leczenia. Ostatecznie Nigeryjczyk uciekając został zatrzymany przez patrol, stąd postawiono mu zarzuty stawiania oporu, ataku na funkcjonariusza oraz używania przemocy.

Rankiem następnego dnia Nigeryjczyk w trybie przyspieszonym stanął przed miejscowym sądem. Został więc skazany bezpośrednio na dwa i pół roku więzienia, ale ostatecznie nie trafił za kraty. Dwudziestolatek jako osoba ubiegająca się o azyl nie może zostać objęta natychmiastowym wykonaniem kary, ani też deportowana do swojej ojczyzny.

Zdjęcia pobitego i leżącego na ziemi karabiniera bardzo szybko obiegła włoskie media społecznościowe. Za ich pośrednictwem do sprawy odniósł się Matteo Salvini, a więc przewodniczący antyimigracyjnej Ligi Północnej, która właśnie porozumiała się z Ruchem Pięciu Gwiazd na temat koalicji rządowej. Polityk napisał na swoim oficjalnym koncie na portalu “Facebook”, iż cała sytuacja jest „chorym szaleństwem”, ale „już niedługo zmieni się muzyka”.

Na podstawie: Roma.Republica.it
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.