Nigel Farage twierdzi, że następna będzie Polska

Opublikowano: 31.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1654

Brexit staje się faktem. Już w ten piątek Wielka Brytania formalnie opuści Unię Europejską. Rozpocznie się wtedy trwający 11 miesięcy okres przejściowy, w trakcie którego zostaną opracowane szczegółowe zasady wymiany handlowej i innych aspektów kooperacji Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej po Brexicie. Brytyjczycy członkiem Wspólnoty przestaną być wieczorem 31 stycznia.

Ostateczna umowa brexitowa została już zaakceptowana przez Parlament Europejski. Swoistą mowę końcową wygłosił też znany eurosceptyk z Wielkiej Brytanii, Nigel Farage. Brytyjski polityk powiedział “odchodzimy i nigdy nie wrócimy”.

Wytknął Unii Europejskiej, że ze wspólnoty handlowej przekształciła się w superpaństwo i została strukturą ponadnarodową narzucającą państwom członkowskim różne lewicowe ideologie. Wypomniał również próby forsowania Konstytucji UE, które poniosły sromotną klęskę, co było bezpośrednią przyczyną narzucenia Traktatu Lizbońskiego, będącego de facto nową wersją tej odrzuconej konstytucji, tylko już bez referendów.

Farage stwierdził, że UE jest instytucją antydemokratyczną, gdyż zarządzają nią nominaci wybierani według niejasnych kryteriów. Dodał, że jego zdaniem obecna Unia Europejska stała się bardzo niebezpiecznym projektem politycznym.

Potem Farage wyciągnął mała flagę Wielkiej Brytanii, a wraz z nim zrobili to inni europoslowie UKIP w Parlamencie Europejskim. Oświadczył przy tym, że wie, że flagi narodowe mają być zakazane, ale oni będą nimi machać na pożegnanie czekając na przyszłą współpracę. Tego było za dużo dla prowadzącej obrady, która odłączyła mu mikrofon.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wydawało się czymś niemożliwym. Już jutro o 23:00 stanie się ono faktem. Nikt nie wie czym skończy się Brexit, zarówno dla Wielkiej Brytanii jak i dla Unii Europejskiej. Niewątpliwie będzie to moment historyczny i przetarcie szlaku wyjścia z UE dla kolejnych krajów.

Sam Nigel Farage na konferencji prasowej stwierdził, że następnym krajem, który wyjdzie z UE będzie Polska. Jego zdaniem Polacy coraz bardziej mają dość ciągłych obraz i wtrącania się w polskie sprawy. Uważa on, że Polacy pamiętają jeszcze komunizm i widzą, że nagle znaleźli się w nim ponownie i traktowani w ten sposób mogą pójść drogą wytyczoną przez Wielką Brytanię.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. akami 31.01.2020 17:07

  Oby miał rację z tym wyjściem Polski z UE. Jednak nie ma rozeznania w bieżącej polityce i chyba nie wie, że przy władzy są filosyjoniści ze sPiSku. To komplikuje temat. bo wraz z banksterami filosyjonistycznymi staraja się urządzic w Polsce sobie syjonistyczne gniazdka.
  Nie mam nic przeciwko temu o ile byłoby to zgodne z polską racją stanu, jednak ich służalcze działania pokazują, że mają dobro Polaków w ……… sami wiecie

 2. MasaKalambura 31.01.2020 17:27

  Niech jeszcze trochę nas Unia pociśnie i kiedy wreszcie Polacy zaczną płacić Unii więcej niż dostają, a to właśnie się zaczyna, to wcale się bym nie zdziwił. Polak pieniądze liczyć umie, a obrażanie znosi do czasu.

 3. Remigiusz 31.01.2020 19:25

  do MasaKalambura już płacimy…. jedynym benyficjentem na duuży + w unii są niemcy, czy muszę tłumaczyć dlaczego , czy czasem popatrzycie na inne info niż ,,mud-media”… Pozdro.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.