Niezwykłe wolframowe mikrospirale z Uralu

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1873

Archeolodzy bardzo często znajdują artefakty, których wiek waha się od 100 tysięcy do nawet miliona lat. Jednak te odkrycia nie są publicznie omawiane i badane. Jeden z takich niewygodnych artefaktów został odkryty ponad 12 lat temu w Rosji.

To właśnie wtedy, w kierunku Uralu wyruszyła wyprawa, której celem było znalezienie złóż złota. Podczas trwania prac wydobywczych natrafiono jednak na niezwykle małe spirale z wolframu w kształcie sprężyn. Aby zrozumieć z jak małymi artefaktami mamy tu do czynienia, warto dodać, że największy z nich mierzył ok 3 cm a najmniejszy 2,54 mikrometrów.

Kształt tych niewielkich sprężyn wskazuje na wykorzystanie w nim złotego podziału. O ile więc nie jest to seria mało prawdopodobnych wytworów natury, to mamy doczynienia z artefaktami stworzonymi przez jakąś cywilizację. Gdy do tego doda się szacowany wiek tego znaleziska, który wynosi 300 tysięcy lat, trudno nie zrozumieć konsternacji części z badaczy.

Pojawiają się oczywiście teorie tłumaczące to odkrycie. Jedna z nichh sugeruje, że mogą one stanowić pozostałość po testach rakiet wykonywanych w pobliskim kosmodromie w Plesiecku. Sęk w tym, że badania naukowców z Instytutu Moskiewskiego wykazały iż artefakty są zdecydowanie zbyt stare by pochodzić z nowoczesnej produkcji.

Fragmenty zostały znalezione na głębokości od 3 do 12 metrów i to na tej podstawie oszacowano ich wiek. Znajdujące się tam warstwy geologiczne ocenia się na 20 tysięcy do 318 tysięcy lat. O ile nie jest to nadinterpretacja bądź też jak wspomniałem wcześniej rezultat niesamowitego zbiegu okoliczności, wygląda na to, że jakaś cywilizacja operująca w obszarze dzisiejszego Uralu posiadła techniki do tworzenia takich niewielkich części.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.