Niezwykłe geoglify w chińskiej bazie lotniczej

Opublikowano: 08.05.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 435

Użytkownicy portalu “Reddit” zainteresowali się niedawno zdjęciem satelitarnym jednej z chińskich baz wojskowych. Internauci zwrócili uwagę na zbiór tajemniczych okręgów zbudowanych w losowych miejscach naokoło wojskowego lotniska. Niektórzy sugerują nawet że jest to sposób na komunikację z przedstawicielami innych cywilizacji.

Powód dla którego chińskie wojsko zdecydowało się na stworzenie tych figur jest jednym z głównych pytań zadawanych przez internetową społeczność. Użytkownicy “Reddita” zaproponowali wiele teorii mających uzasadnić ich istnienie, choć na razie każda z nich może być zgodna z prawdą.

Jeden z nich zaproponował na przykład iż są to cele do kalibracji satelitów. Bardzo podobne kształty są odnajdywane na terenie Stanów Zjednoczonych po dziś dzień choć zgodnie z naszą obecną wiedzą, tego typu konstrukcje były wykorzystywane pomiędzy 1959 i 1972 rokiem. A więc obecnie są one mocno przestarzałe.

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że systemy kalibracji nie były ustawiane w losowych miejscach a raczej stanowiły coś w rodzaju regularnej siatki. Mając to na uwadze, o wiele sensowniejszym wydaje się być rozwiązanie, zgodnie z którym są to znaki dla przelatujących samolotów, helikopterów lub nawet dronów.

Użytkownik RedCapt_Skyhawk zasugerował iż mogą to być tory do ćwiczeń jazdy dla wojskowego personelu. Twierdził on, że uczestniczył w takich kursach i stosowane w nich tory wyglądają bardzo podobnie. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że kształty obserwowane w Chinach mają być znacznie większe niż to co miał on okazję widzieć. O ile więc wierzymy w jego zeznania czy możemy uznać te formacje za po prostu znacznie większą wersję torów do ćwiczeń?

Oczywiście są też i tacy którzy utrzymują że te niezwykłe formacje to metoda komunikacji Chińczyków z przedstawicielami obcych cywilizacji. Domyślnie uważają oni więc, że jest to coś w rodzaju geoglifów z Nazca a ich rolą jest zwrócenie na siebie uwagi potencjalnych obserwatorów z kosmosu. To wyjaśnienie brzmi najbardziej fantastycznie, choć biorąc pod uwagę jak niewiele wiemy na temat odkrytych tam kształtów, wykluczenie go z miejsca jest zdecydowanie przedwczesne.

Tym samym, internet po raz kolejny natrafił na coś niezwykłego. Coś co jest na tyle trudne do wytłumaczenia, że każde możliwe wyjaśnienie wydaje się niekompletne. Czy jest to więc placówka przeznaczona do kalibracji satelitów? A może ośrodek badań nad tajną technologią lub tor do nauki jazdy? Każde dostępne wyjaśnienie wliczając w to hipotezę o Obcych sprawia, że całe to znalezisko staje się jeszcze bardziej interesujące.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Reddit.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.