Niezwykłe budowle z Lalibeli w Etiopii

Opublikowano: 28.04.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 618

Według wiedzy archeologicznej i historycznej na terenie Etiopii w średniowieczu powstał zespół budowli wydrążonych w skale granitowej. Oficjalnie uznaje się, że są to budowle sakralne, jednak historia ich powstania stanowią wciąż tajemnicę. Legendy podają historię, według której przy wznoszeniu konstrukcji pomagali aniołowie. Czyżby chodziło tu o ingerencję istot pozaziemskich? Technologicznie, mieszkańcy Etiopii nie wyróżniali się spośród innych ludów afrykańskich. Wydrążenie aż 11 “kościołów” w litej, twardej skale granitowej przekraczało możliwości techniczne średniowiecznych Etiopczyków z Lalibeli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o