Piramida Borobudur z Indonezji

Opublikowano: 02.11.2018 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Piramida Borobudur z Indonezji

Liczba wyświetleń: 2256

Na całym świecie znajdujemy niezwykłe piramidy pochodzące sprzed tysięcy lat. Zwykle myśląc o tych budowlach wspominamy piramidy w Gizie, jednak w innych częściach świata znajdują się równie zagadkowe budowle. Jedna z najbardziej osobliwych budowli o piramidalnej formie mieści się na terenie Indonezji. Historia powstania Borobudur do dziś pozostaje jednak niewyjaśniona.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Almuric 05.11.2018 18:17

    Na google maps można połazić po całej piramidzie w street view. Ciekawa sprawa, widać, że budowla jest starsza niż buddyzm w tym rejonie. Mocno zerodowane figury i wyrzeźbione późniejsze buddyjskie sceny… W okolicy widać też pomniejsze świątynie, które posiadają elementy z tej dużej (przynajmniej tak się wydaje, te same elementy czy kształty), często prace konserwatorskie powodują chaos w kompozycjach, podokładane na “oko” ale to dość częste przy takich pracach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.