Nieznani sprawcy zabijają i torturują konie

Opublikowano: 27.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 816

Zjawisko przybrało największy rozmiar we Francji, ale Niemcy i Wielka Brytania przestają odstawać: jacyś ludzie po zakończeniu kwarantany w tych krajach zabijają na pastwiskach konie, kuce i nawet osły. Zwierzęta są rozpruwane nożami, zabijane siekierami lub podobną bronią. Sprawcy obcinają zwierzętom uszy, kobyłom wycinają genitalia. Policja pozostaje bezradna.

Ten rodzaj seryjnego męczenia i zabijania zwierząt miał już precedens, ale nigdy nie przybrał takiej wielkiej skali. W latach 1993-2003 na północy Niemiec grasował mężczyzna nazwany przez prasę „Der Pferderipper” – „Rozpruwaczem Koni”, na pamiątkę seryjnego zabójcy kobiet w Londynie pod koniec XIX w. Kuby Rozpruwacza (Jack the Ripper). Udało się nawet zrobić jego portret roboczy, ale nigdy go nie schwytano. Gwałcił martwe, torturowane zwierzęta.

Tym razem zabijanie koni koncentruje się w Dolnej Bawarii i Palatynacie, ktoś rozcina zwierzętom brzuchy, lecz policja nie jest w stanie stwierdzić, czy chodzi o tę samą osobę, czy jakąś grupę. We Francji chodzi raczej o grupę i to niemałą, gdyż do zabijania zwierząt – zazwyczaj nocą, na pastwiskach bądź w zagrodach – dochodzi we wszystkich regionach. Tam również policja pozostaje bezradna. 90 proc. seryjnych zabójców zaczyna od torturowania i zabijania zwierząt, więc zaangażowano dodatkowe siły policyjne, to jednak na razie nic nie daje.

Jest oczywiście wiele teorii na ten temat: chodzi być może o jakieś wyzwanie internetowe, albo działanie grupy sadystów z jakiejś „satanistycznej” sekty, może pojedynczych sprawców, którzy przez mimetyzm powtarzają zasłyszane czyny. Właściciele koni i innych podobnych zwierząt są zrozpaczeni, inni poruszeni tą sprawą. Według niemieckich psychiatrów, sprawcy to mężczyźni z różnych klas społecznych, którzy molestują konie, by je poniżyć i w ten sposób dowieść własnej potencji. Chodzi o ludzi z traumami, niezdolnych do empatii w stosunku do zwierząt, którzy sami byli ofiarami przemocy.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.