Nieznana choroba zabija niemieckie ptaki

Opublikowano: 11.04.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 527

Obrońcy środowiska w Niemczech odnotowali anomalnie dużą liczbę martwych sikorek. Do pierwszych przypadków doszło miesiąc temu, wśród objawów, niepasujących do żadnej ze znanych chorób, są trudności z oddychaniem.

https://www.youtube.com/watch?v=jZSPo6Us2wQ

Wszystko wskazuje na to, że to nowa, nieznana choroba zakaźna, która bardzo szybko się rozprzestrzenia – pisze „Deutsche Welle”. Atakuje sikorki modre, sikorki bogatki oraz inne ptaki. Związek Ochrony Przyrody zaapelował, by zgłaszać wykryte przypadki chorych ptaków – im więcej będzie danych, tym większa szansa na to, że coś da się radę zrobić w tej kwestii.

Pierwsze martwe ptaki zaatakowane nieznaną chorobą znaleziono w Hesji Nadreńskiej. Do 8 kwietnia było to już 150 sztuk. Jak rozpoznać chorego osobnika? Ptak siedzi na ziemi, nie reaguje na ludzi, jest nastroszony i apatyczny. Nierzadko można zauważyć ropę sklejającą dziób, oczy, pióra. Jak przekazują eksperci, można też zauważyć problemy z oddychaniem i przerzedzone upierzenie, a także brak apetytu. Część ptaków trawi niepohamowane pragnienie.

Większość martwych osobników znajdowano do tej pory w sąsiedztwie karmników. Związek Ochrony Przyrody apeluje do Niemców: jeśli zobaczycie chorego ptaka w pobliżu swojego karmnika, nie uzupełniajcie jedzenia ani wody, inaczej przyczynicie się do bardziej dynamicznego rozwoju tej nieznanej epidemii.

Człowiek może pomóc tylko w jeden sposób – poprzez dostarczenie naukowcom materiału do badań nad chorobą, czyli martwych osobników, zachowując jednocześnie środki ostrożności – bez dotykania gołymi rękoma. Dokładne dane nt. konkretnych przypadków umożliwią uzyskanie odpowiedzi na pytanie, skąd wzięła się nowa choroba i jak bardzo jest groźna.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 12.04.2020 13:55

    Ta choroba to 5G/60MGH lub wiecej…..to ta sama choroba ktora powoduje zgom trylu ludzi obecnie….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.