Niezaszczepionym Niemcom z Hesji głód zajrzy w oczy

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2715

Niemiecki stan Hesja zezwolił supermarketom i innym sklepom na wymaganie dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 (lub dowodu wyzdrowienia) przed przyznaniem prawa wstępu do swoich obiektów. Osobom niezdolnym do przedstawienia takich dowodów można odmówić obsługi. Decyzję ogłosił premier Hesji Volker Bouffier, członek chadeków.

W Hesji, podobnie jak w wielu innych krajach niemieckich, tak zwana zasada 2G była już egzekwowana w niektórych miejscach, takich jak restauracje, bary, kluby nocne, kina, miejsca kultury i inne duże miejsca, w których odbywają się duże imprezy. Teraz Hesja stała się pierwszym landem niemieckim, które dodało do tej listy supermarkety i sklepy.

Osoby, które nie są zaszczepione, mogą wykazać pozytywny wynik testu PCR, który ma mniej niż 6 miesięcy, jako sposób na udowodnienie, że mają naturalną odporność na COVID-19 po zarażeniu się chorobą i wyzdrowieniu.

Dzięki tej nowej zasadzie Niemcy wydają się zwiększać presję na nieszczepionych, podążając ściśle śladami Francji, która w sierpniu zaczęła narzucać paszporty szczepionkowe. Od tego czasu wiele francuskich supermarketów poprosiło swoich klientów o okazanie przepustki COVID przed wejściem, co skłoniło wielu Francuzów do protestów przeciwko temu środkowi.

Przypomina to również środki obowiązujące w Wielkiej Brytanii, gdzie w lipcu premier Boris Johnson ostrzegł, że „dowód negatywnego testu [nie będzie] już wystarczający”, kiedy ogłosił mandat szczepień dla klubów nocnych i innych dużych obiektów.

Oczekuje się, że wkrótce inne państwa niemieckie pójdą za przykładem Hesji, zezwalając na rozszerzenie zasady 2G na supermarkety i sklepy.

Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. sga 16.10.2021 09:05

  ocho, powstana firmy dostarczajace zakupy.
  no i jak zwykle wychodzi ‘chrzescijanstwo’, chadecy :DDD

 2. AstroCris 16.10.2021 15:17

  @sga
  Już glovo dowozi zakupy z biedry.

 3. kufel10 16.10.2021 23:17

  Po raz setny powtarzam wam osły (bo tu już jakiś beneficjent programów socjalnych o “biedrze” pisze) – kupować w polskich sklepach, od Polaka, polskie produkty. Bo wkrótce będziecie żreć styropian z tych swoich bloków albo szczaw z nasypu kolejowego. Jakim trzeba być mułem intelektualnym aby wciąż tego nie zrozumieć ??

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.