Niezaszczepieni zagrożeniem dla zaszczepionych?!

Opublikowano: 09.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1415

Ontario w Kandzie zbliża się do ponownego otwarcia gospodarczego, i prawnicy ostrzegają, że w niektórych przypadkach pracodawca będzie mógł wymagać od zatrudnionych szczepienia przeciwko Covid-19.

Prawnik ds. prawa pracy Howard Levitt przewiduje, że wymaganie od pracowników, którzy pracują razem z innymi, pełnego zaszczepienia, może być częścią popandemicznej normy w prowincji, biorąc pod uwagę, że pracodawcy są prawnie zobowiązani pod groźbą różnych sankcji i odpowiedzialności karnej do “zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy”.

Wyjątki ze względów medycznych lub religijnych według Levitta musiałyby być merytoryczne i udokumentowane. „W niektórych miejscach pracy może to oznaczać, że ci pracownicy musieliby pracować w obszarze, w którym nie mają kontaktu z innymi pracownikami”.

Według Levitta nie ma jednak prawnego wymogu, aby pracodawcy przyjmowali pracowników, którzy odmawiają szczepienia, oferując oddzielne miejsca pracy lub opcje pracy z domu.

Quebec niedawno zapowiedział, że niektórzy pracownicy służby zdrowia będą musieli być w pełni zaszczepieni, ale rzecznik Ministerstwa Pracy Ontario powiedział w poniedziałek, że rząd prowincji nie rozważa żadnych obowiązkowych szczepień.

Ustawa Ontario w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy nie odnosi się bezpośrednio do szczepień ani egzekwowania polityki szczepień pracodawcy dla pracowników.

Tym bardziej, że to szczepienia mają zapewniać ochronę osobą zaszczepionym, i osoby niezaszczepione nie powinny stwarzać dla zaszczepionych niebezpieczeństwa zarażenia. Obecnie jednak, argument ten jest rzadko podnoszony.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,44 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o