Niezaszczepieni pozbawieni niektórych praw obywatelskich

Opublikowano: 25.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1223

Kneset, izraelski parlament, głosami 30 do 13, zezwolił ministerstwu zdrowia na przekazanie danych osobowych osób niezaszczepionych policji i władzom lokalnym, by je „zachęcić” do zaszczepienia się preparatem genetycznym Pfizera przeciw covidowi. Ustawa wywołuje sprzeciw licznych środowisk podnoszących, że gwałci ona tajemnicę lekarską i poszanowanie życia prywatnego obywateli.

Izraelski „blitzkrieg” szczepionkowy, który sprawił, że kraj stał się proporcjonalnie najbardziej zaszczepionym państwem świata, zwolnił w ostatnich tygodniach ze względu na dający się już zauważyć opór wielu ludzi. Ujawnił się on, mimo cenzury internetu, odbierania praw wykonywania zawodu lekarzom przeciwnym szczepieniu Pfizerem i kampanii proszczepionkowej obecnej we wszystkich mediach.

Do tej pory zaszczepiono połowę populacji pojedynczo, a jedną trzecią podwójnie (czyli 3 miliony osób), a rząd chciałby uodpornić Pfizerem co najmniej sześć milionów obywateli. W tej sytuacji zarządzono przekazanie nazwisk, adresów i numery telefonów osób opornych innym strukturom władzy tak, by patrole sanitarne mogły ich przekonywać osobiście.

Związki zawodowe publicznej służby zdrowia są przeciw, jak i część polityków, np. centrowa Partia Pracy. Przeciwne są też stowarzyszenia obrony praw obywatelskich, bardzo niechętne „paszportom szczepionkowym”, które mają umożliwić np. korzystanie z żywienia zbiorowego, środków transportu itp. Izraelczycy zostali podzieleni na „zielonych” (podwójnie zaszczepionych) i „czerwonych” – niezaszczepionych, co budzi protesty i zarzuty wobec „wewnętrznego apartheidu”, który do tej pory poniżał jedynie Palestyńczyków.

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło tymczasem program zaopatrywania niezaszczepionych podróżnych w systemy dozoru elektronicznego noszone na kostkach, przeznaczone wcześniej dla niektórych skazanych za przestępstwa. Hadas Ziv z organizacji Lekarze na rzecz Praw Człowieka uważa, że nowa ustawa jest „niebezpieczna”, sprzeczna z etyką lekarską i prawami pacjentów, a jej skutek będzie „odwrotny od zamierzonego”. Skrajnie prawicowy rząd jest jednak dobrej myśli: uważa, że pozbawianie niezaszczepionych niektórych praw zmobilizuje ich do szczepień.

Mimo masowej kampanii, proporcjonalna liczba nowych „przypadków” (na milion) w Izraelu należy ciągle do najwyższych na świecie. Jest ona wyższa nawet w stosunku do sąsiedniego Libanu, w którym szczepień na razie nie ma.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o