Niezaszczepieni niepotrzebni?

Opublikowano: 24.03.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1702

Prawie 2500 pracowników służby zdrowia w Kolumbii Brytyjskiej (prowincja w Kanadzie) zostało zwolnionych z pracy z powodu decyzji o nie zaszczepieniu siCOVID-19. Według ministerstwa zdrowia BC, 2496 pielęgniarek, asystentów i innych pracowników szpitalnych zostało zwolnionych, poinformował 22 marca „Vancouver Sun”.

Najnowsze dane nie obejmują lekarzy i regulowanych pracowników służby zdrowia, którzy pracują w prywatnych placówkach, takich jak kręgarze, dentyści i psycholodzy. Internal Health Authority straciło prawie cztery procent swojej siły roboczej, podczas gdy Northern Health zwolnił trzy procent. Regiony Island, Fraser i Vancouver Coastal Health, Provincial Health Services i Providence Health Care zwolniły około 1% lub mniej. Prawie 60 procent zwolnień z pracy w czterech z pięciu regionalnych organów ds. zdrowia nie było pracownikami zatrudnionymi na stałe lub w niepełnym wymiarze godzin, ale pracownikami dorywczymi, donosi „Vancouver Sun”.

Tymczasem niezaszczepieni Kanadyjczycy zastanawiają się, dlaczego rząd federalny nadal utrzymuje dla nich zakaz podróży — czytamy w wiadomościach „CBC”. Portal podaje historię Tamik McIntosh z Brampton, która w zeszłym miesiącu nie mogła wsiąść do samolotu, by polecieć na Jamajkę, na pogrzeb dziadka i teraz codziennie szuka w wiadomościach jakichkolwiek wskazówek, kiedy Kanada może znieść zakaz, aby w końcu mogła udać się na Jamajkę.

Zakaz, który wszedł w życie w listopadzie 2021 r. w celu zwiększenia wskaźników szczepień, uniemożliwia niezaszczepionym Kanadyjczykom podróż samolotem lub pociągiem zarówno w kraju, jak i za granicę. Teraz, gdy ograniczenia COVID-19 szybko są likwidowane, niezaszczepieni Kanadyjczycy zastanawiają się, dlaczego rząd federalny nadal utrzymuje ten przepis. „Nie sądzę, żeby to było sprawiedliwe” – powiedziała McIntosh, która nadal ma zastrzeżenia do szczepienia przeciwko COVID-19 i uważa, że ma prawo wyboru.

Ponad 85 procent Kanadyjczyków w wieku pięciu lat i więcej jest już w pełni zaszczepionych a prowincje Kanady rezygnują z większości lub wszystkich swoich nakazów szczepionkowych. Oznacza to, że niezaszczepione osoby mogą wrócić do takich miejsc, jak restauracje, siłownie czy imprezy sportowe. Są również mile widziani w wielu krajach, jak Anglia , Irlandia , Islandia i Norwegia , które zrezygnowały ze wszystkich ograniczeń podróży związanych z COVID-19. Inne kraje, takie jak Grecja i Jamajka , zezwalają nieszczepionym podróżnikom na wjazd z ujemnym wynikiem testu COVID-19.

Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego Kanady, dr Teresa Tam, powiedziała, że Ottawa dokonuje przeglądu swoich nakazów. Zasugerowała jednak, że obecne odrodzenie się przypadków COVID-19 na całym świecie może opóźnić plan usuwania ograniczeń. „Potencjał odrodzenia się Omicrona, szczególnie podtyp BA.2, może nadal występować. Myślę więc, że czekamy, aby zobaczyć, co stanie się z tą sytuacją” – powiedziała na posiedzeniu komisji zdrowia Izby Gmin w poniedziałek.

Na tym samym spotkaniu minister zdrowia Jean-Yves Duclos nie przedstawił harmonogramu zakończenia federalnych nakazów dotyczących szczepień, ale powiedział, że decyzja będzie oparta na wielu czynnikach, w tym liczbie przypadków COVID-19, słabnącej odporności i wskaźnikach szczepień. Chociaż wskaźnik szczepień w Kanadzie jest wysoki, Duclos zauważył, że mniej niż 60 procent dorosłych Kanadyjczyków otrzymało dawkę przypominającą. Obecnie Kanadyjczycy nie potrzebują zastrzyku przypominającego, aby kwalifikować się jako w pełni zaszczepieni.

Wiele osób zaszczepionych nadal choruje na COVID-19, zauważa ekspert. Niektórzy lekarze twierdzą, że nadszedł czas, aby Kanada ponownie przemyślała wymóg pełnego zaszczepienia dla podróżnych.

Lekarz chorób zakaźnych, dr Zain Chagla, wskazuje, że wiele osób, które zostały zaszczepione, również zaraża COVID-19. „Wiedząc, że dwie dawki szczepionek prawdopodobnie nie zapobiegną przenoszeniu, naprawdę zaczyna podważać to twierdzenie jakoby ten nakaz miał na celu [zapobieganie] przenoszeniu” – powiedział Chagla, który pracuje w St. Joseph’s Healthcare Hamilton. „Lot samolotem i siedzenie w tłumie na stadionie Scotiabank Center na grę Raptors — niesie ze sobą to samo niewielkie ryzyko” — dodaje, ale aby lecieć trzeba okazać dowód pełnego zaszczepienia a do wejścia na stadion jest on niepotrzebny.

Odmienne stanowisko zajmuje epidemiolog Nazeem Muhajarine. Jego zdaniem nakaz szczepień dla podróżnych w Kanadzie powinien pozostać do czasu, gdy większość światowej populacji zostanie w pełni zaszczepiona (sic!).

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

13

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.