Niezależne dochodzenie ws. reagowania na pandemię

Opublikowano: 03.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1174

Były przywódca kanadyjskiej Partii Reform, Preston Manning, ogłosił w Ottawie, że jest w trakcie organizowania niezależnego, kierowanego przez obywateli śledztwa w sprawie reakcji rządu federalnego na pandemię COVID-19.

Manning upierał się, że śledztwo nie powinno być postrzegane jako akt oskarżenia o ochronę rządu wobec COVID-19. „Powszechne przekonanie, że polityka rządu wobec COVID-19 była głównym winowajcą szkód spowodowanych pandemią, wymaga obywatelskiego dochodzenia” – powiedział Manning.

Były lider opozycji federalnej będzie na początku przyszłego roku przewodzić niezależnemu dochodzeniu w siedmiu miastach w sprawie zalet i wad sposobu reagowania na pandemię na wszystkich szczeblach rządowych. Manning dodał, że National Citizens’ Enquiry jest organizowane w przypadku braku jakichkolwiek przesłuchań rządu federalnego lub prowincji w sprawie reakcji na pandemię.

Nalegał, aby dochodzenie i wynikające z niego zalecenia nie były postrzegane jako z góry ustalone oskarżenie o ochronę przed COVID-19 i zasady administrowania środków antypandemicznych. „Najpierw przeprowadzimy przesłuchania, do wniosków dojdziemy później” – powiedział Manning.

Świadkowie zostaną przesłuchani pod przysięgą przez panel pięciu urzędników, których jeszcze nie powołano. Głównym celem dochodzenia będzie ustalenie, jak lepiej poradzić sobie z następną pandemią.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.