Niezadowoleni przedsiębiorcy i rolnicy połączą siły

Opublikowano: 19.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 482

Lider protestujących w Warszawie przedsiębiorców Paweł Tanajno i prezes zrzeszającej rolników AGROUnii Michał Kołodziejczak zakładają wspólnie partię polityczną.

Jak informuje Money.pl, liderzy protestujących przedsiębiorców i rolników postanowili połączyć siły i zakładają wspólnie nową partię polityczną.

Paweł Tanajno, jeden z organizatorów niedawnych protestów przedsiębiorców w Warszawie i kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich i przewodniczący AGROUnii Michał Kołodziejczak w ciągu kilku miesięcy założą nowe ugrupowanie polityczne.

Jak powiedział w rozmowie z portalem Tanajno, jego współpraca z Kołodziejczakiem będzie długofalowa. „Nie tylko wspólne akcje, ale długofalowa współpraca społeczno-polityczna. Zapewne założymy partię, proces nie jest prosty. Nazwę już mamy prawie dograną, na 80 proc., więc jeszcze jej nie zdradzę. Zebranie podpisów nie będzie problemem, ale w związku na formalności może to potrwać kilka miesięcy” – powiedział Tanajno.

Lider AGROUnii Michał Kołodziejczak nie zdementował tej informacji, choć był w rozmowie z portalem nieco bardziej ostrożny. „Na razie patrzę na najbliższe dni. Adam Małysz też zawsze myślał o dobrym następnym skoku, ja już kilka takich skoków mam w kalendarzu zaplanowanych. Póki co najważniejsza jest dla mnie tarcza prawna, nad którą pracujemy” – powiedział Kołodziejczak.

Kołodziejczak zapowiedział też, że soboty z protestami strajkujących w stolicy przedsiębiorców i rolników to coś, do czego władze powinny przywyknąć. A Paweł Tanajno oświadczył, że w najbliższą sobotę planowana jest kolejna demonstracja, w której może wziąć udział 10 tys. osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. beth 20.05.2020 08:44
  2. matimozg 20.05.2020 12:07

    Ile jeszcze tych partii stworzycie? Nie prościej sie przyłączyć do konfederacji? No tak ale pan Tatajno to zdaje sie taka kontrolowana opozycja. Był już w szeregach PO i palikota

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.