Nieudane testy kosmicznych spadochronów

Opublikowano: 25.03.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 340

Koncern SpaceX Elona Muska przeprowadził nieudane testy spadochronów dla załogowego statku Crew Dragon, na którym astronauci będa latać na Międzynarodową Stację Kosmiczną – przekazał amerykański specjalistyczny portal SpaceNews.com.

Jak pisze portal, powołując się na komentarz SpaceX, problematyczny był jednen z końcowych testów spadochronów, wykorzystywanych przy lądowaniu Crew Dragon. Podczas testu makieta aparatu statku, umocowana liną do helikoptera, miała zostać zrzucona z określonej wysokości. Jednak przy starcie śmigłowca makieta straciła stabilizację i została awaryjnie zrzucona na bardzo małej wysokości, nie przewidującej uruchomienia systemu spadochronów. W rezultacie makieta rozbiła się podczas upadku na ziemię.

W marcu 2019 roku statek Crew Dragon dokonał pierwszego bezzałogowego lotu testowego na Międzynarodową Stację Kosmiczą. Jego pierwszy lot testowy z załogą na stację jest zaplanowany na maj.

W 2011 roku został wycofany z eksploatacji amerykański system transportowy Space Shuttle. Później załogi na MSK zaczęły transportować tylko rosyjskie pojazdy kosmiczne Sojuz. W USA w celu transportu astronautów na stację opracowano nowe załogowe statki – Crew Dragon – stworzony przez koncern SpaceX i Starliner – stworzony przez firmę Boeing.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.