Nieudane testy kosmicznych spadochronów

Opublikowano: 25.03.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 930

Koncern SpaceX Elona Muska przeprowadził nieudane testy spadochronów dla załogowego statku Crew Dragon, na którym astronauci będa latać na Międzynarodową Stację Kosmiczną – przekazał amerykański specjalistyczny portal SpaceNews.com.

Jak pisze portal, powołując się na komentarz SpaceX, problematyczny był jednen z końcowych testów spadochronów, wykorzystywanych przy lądowaniu Crew Dragon. Podczas testu makieta aparatu statku, umocowana liną do helikoptera, miała zostać zrzucona z określonej wysokości. Jednak przy starcie śmigłowca makieta straciła stabilizację i została awaryjnie zrzucona na bardzo małej wysokości, nie przewidującej uruchomienia systemu spadochronów. W rezultacie makieta rozbiła się podczas upadku na ziemię.

W marcu 2019 roku statek Crew Dragon dokonał pierwszego bezzałogowego lotu testowego na Międzynarodową Stację Kosmiczą. Jego pierwszy lot testowy z załogą na stację jest zaplanowany na maj.

W 2011 roku został wycofany z eksploatacji amerykański system transportowy Space Shuttle. Później załogi na MSK zaczęły transportować tylko rosyjskie pojazdy kosmiczne Sojuz. W USA w celu transportu astronautów na stację opracowano nowe załogowe statki – Crew Dragon – stworzony przez koncern SpaceX i Starliner – stworzony przez firmę Boeing.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o