Niespodziewani świąteczni goście

Opublikowano: 01.04.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2437

Po przyniesieniu do domu zakupów spożywczych lub choinki może się okazać, że mamy nieproszonych gości. Według Islandzkiego Instytutu Historii Naturalnej, w okresie świątecznym można czasem znaleźć w zakupach pająki i inne owady. Towarzyszą one niektórym produktom, takim jak importowane z Danii choinki bożonarodzeniowe i winogrona z USA.

Kilka czarnych pająków z czerwonymi plamkami pojawiło się pod koniec listopada i na początku grudnia w winogronach. Siedem z nich zostało dostarczonych do Instytutu Historii Naturalnej. Jeden z pająków okazał się być czarną wdową (Latrodectus). Nazwa ta dotyczy ponad 30 różnych gatunków, z których część jest jadowita, a reszta to pająki skakunowate (Salticidae). W Instytucie znajduje się łącznie 13 pająków z gatunku czarnych wdów, które zostały sprowadzone do Islandii wraz z importowanymi dobrami. Najstarszy egzemplarz pochodzi z 1998 roku.

Wszystkie niedawno dostarczone do Instytutu pająki zostały znalezione w stolicy Islandii, w winogronach z USA, zakupionych w tej samej sieci sklepów spożywczych. Były to pająki z rodziny Phidippus audax, pospolicie występującej Ameryce Północnej. W latach 2017 i 2018 w niektórych amerykańskich winogronach znaleziono też czerwone pająki skakunowate z rodziny Phidippus johnsoni, z których cztery przywieziono do Instytutu.

Według pracowników Instytutu, nie ma powodów, aby obawiać się tych stworzeń. W mało prawdopodobnym przypadku ugryzienia spowoduje ono jedynie niewielki ból i zaczerwienienie.

Źródło: IcelanNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o