Niespodziewani świąteczni goście

Opublikowano: 01.04.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2205

Po przyniesieniu do domu zakupów spożywczych lub choinki może się okazać, że mamy nieproszonych gości. Według Islandzkiego Instytutu Historii Naturalnej, w okresie świątecznym można czasem znaleźć w zakupach pająki i inne owady. Towarzyszą one niektórym produktom, takim jak importowane z Danii choinki bożonarodzeniowe i winogrona z USA.

Kilka czarnych pająków z czerwonymi plamkami pojawiło się pod koniec listopada i na początku grudnia w winogronach. Siedem z nich zostało dostarczonych do Instytutu Historii Naturalnej. Jeden z pająków okazał się być czarną wdową (Latrodectus). Nazwa ta dotyczy ponad 30 różnych gatunków, z których część jest jadowita, a reszta to pająki skakunowate (Salticidae). W Instytucie znajduje się łącznie 13 pająków z gatunku czarnych wdów, które zostały sprowadzone do Islandii wraz z importowanymi dobrami. Najstarszy egzemplarz pochodzi z 1998 roku.

Wszystkie niedawno dostarczone do Instytutu pająki zostały znalezione w stolicy Islandii, w winogronach z USA, zakupionych w tej samej sieci sklepów spożywczych. Były to pająki z rodziny Phidippus audax, pospolicie występującej Ameryce Północnej. W latach 2017 i 2018 w niektórych amerykańskich winogronach znaleziono też czerwone pająki skakunowate z rodziny Phidippus johnsoni, z których cztery przywieziono do Instytutu.

Według pracowników Instytutu, nie ma powodów, aby obawiać się tych stworzeń. W mało prawdopodobnym przypadku ugryzienia spowoduje ono jedynie niewielki ból i zaczerwienienie.

Źródło: IcelanNews.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.