Nieruchomości na celowniku Komisji Europejskiej

Opublikowano: 12.12.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2565

Komisja Europejska chce zaktualizować unijną dyrektywę z 2018 roku o bardziej ambitne cele dla nowych domów, które od 2030 roku powinny być zgodne z nowymi standardami.

Po wprowadzeniu zakazu używania od roku 2035 samochodów z silnikami benzynowymi i diesel, Komisja Europejska przygotowuje nowe drakońskie „zielone” ograniczenie, ale tym razem dla nieruchomości. Według tego nowego projektu budynki, które nie są ekologiczne i marnują zbyt dużo energii, nie będą mogły być sprzedawane, ani wynajmowane.

Tenże drastyczny środek stanowi kolejny element walki z tzw. „zmianami klimatycznymi” i osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050, będzie miał bardzo poważny wpływ na rynki nieruchomości we wszystkich państwach członkowskich UE.

14 grudnia projekt dyrektywy ma zostać opublikowany przez Komisję UE, a który będzie dotyczył nowej klasyfikacji energetycznej budynków (Epbd) jakie będą musiały spełniać nieruchomości. Nowa certyfikacja jest bardziej rygorystyczna, której będą podlegały wszystkie nowo wybudowane budynki i wyremontowane w przypadku sprzedaży lub odnowienia najmu. Wprowadzenie tych norm jest przewidziane najpóźniej do 2027 roku, a od 2035 wszystkie budynki będą musiały spełniać nowe standardy.

W stosunku do budynków, które po 2027 roku nie będą spełniały nowych standardów efektywności energetycznej, dyrektywa Komisji UE zobowiązuje państwa członkowskie do wprowadzenia regulacji zakazujących ich sprzedaży i wynajmu.

Pakiet obejmie również środki dotyczące metanu, „dekarbonizacji” sektora gazowego oraz promowania technologii i praktyk zwiększających absorpcję CO2 przez rolnictwo i przemysł.

Na podstawie: Corriere.it, IlMessaggero.it
Źródło: WiciPolskie.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szwęda 12.12.2021 15:05

  Zbuduję sobie szałas, nauczę się dobrze strzelać z łuku i załatwię na cacy każdego obcego, który się do mnie zbliży!…

 2. BANDZIORkaq 12.12.2021 17:46

  Chyba lepiej ” zainwestować ” w ziemiankę. Szałas w naszej strefie klimatycznej to średni pomysł.

 3. Wolfman 12.12.2021 19:26

  Najlepiej bunkier i konserwy. Dozyjesz tak chociaż starości

 4. MasaKalambura 12.12.2021 22:05

  Lepiej zainwestujcie w naukę termoizolacji oraz odzysku ciepła (rekuperacji) wentylacji i otwierajcie firmy to oferujące.

 5. cacor 13.12.2021 19:00

  @MasaKalambura,
  Pewnie, uczcie się, inwestujcie w firmy, a na koniec dorzucą pozwolenia, za które trzeba będzie zapłacić, aby komuś zrobić termomodernizację…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.