Nienawistnym filmikom rząd mówi „nie”

Opublikowano: 08.10.2020 | Kategorie: Media, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2268

Nowy projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji przygotowywany przez rząd przewiduje zakaz umieszczania na „platformach udostępniania wideo” treści wideo stworzonych przez użytkowników lub innych przekazów zawierających m.in. nawoływanie do nienawiści wobec grupy osób ze względu na „przekonania, poglądy polityczne lub wszelkie inne poglądy”. W przypadku, jeśli takie treści się na platformie pojawią, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie mogła jej właściciela wezwać do ich usunięcia, a jeśli ten się do tego nie zastosuje – nałożyć na niego karę pieniężną w wysokości do dwudziestokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Ponieważ KRRiT jest obsadzona obecnie w większości przez osoby związane z partią rządzącą, można się obawiać, że przepis ten może być wykorzystywany do usuwania z Internetu treści wideo z ostrzejszą krytyką owej partii czy rządu. No bo coś takiego można zawsze uznać za nienawiść wobec grupy osób ze względu na poglądy polityczne. Lub inne poglądy.

Na szczęście przepisy te – w obecnym kształcie – mają nie dotyczyć Youtube czy Facebooka, bo ustawa w tym zakresie ma być stosowana tylko do platform udostępniania wideo ustanowionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Czyli mających siedzibę w RP lub też tych, które w RP mają oddział, nie mając jednocześnie siedziby lub wcześniej założonego oddziału w innym państwie Unii Europejskiej. A usługi Youtube w Polsce świadczy Google Ireland Limited, zaś Facebooka – Facebook Ireland Limited. Obie z siedzibą w Irlandii.

Ale już np. Wykop, Patrz.pl czy Cda.pl będą podlegały tym regulacjom. Pojawi się ustawowy precedens i furtka do ich rozszerzenia. Albo wykorzystania podobnej formuły w innych przepisach, np. karnych. Przez tę czy inną władzę. Już w 2012 r. posłowie Platformy Obywatelskiej chcieli karania nawoływania do nienawiści z powodu m.in. przekonań czy przynależności społecznej lub politycznej.

Autorstwo: Jacek Sierpiński
Źródło: Sierp.Libertarianizm.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. JP 08.10.2020 12:40

  Medytacja Kwiatu Życia 9 października o godzinie 13:09 UTC / 15:09 w Polsce

  https://meditation539.com/2020/10/06/medytacja-kwiatu-zycia-9-pazdziernika-o-godzinie-1309-utc-1509-w-polsce/

 2. realista 08.10.2020 14:38

  serio???
  czy wklejasz żeby się pośmiać? bo nie wiem co myśleć… .. .

 3. xc1256 08.10.2020 18:13

  @JP kwiat życia jest sztucznym tworem, zniekształconym obrazem, prawdziwy kwiat życia jest oparty na 15. Popatrz sobie co ma Enki w ręku. Dodam że czakry też są sztucznym Tworem, naturalnie posiadamy tylko kulę i aż kulę. Reszta jest nakładana po 6 roku życia. Skąd wiem o tym, ano zacytuję tutaj kogoś..
  kim Ty jesteś ja byłem – kim ja jestem Ty będziesz…. pytanie tylko kiedy, bo to zależy od ciebie.

 4. adambiernacki 09.10.2020 08:46

  Internet jaki znacie zniknie jeśli nie w tym miesiącu jak to było planowane to do końca tego roku to zostało postanowione.
  Wybuchła wojna. PIS jest okupantem to nie ulega wątpliwości i Polak nie może twierdzić inaczej. Trwa mordowanie Polaków. Zamordowano tysiące Polaków. Tej zimy zaplanowano zabicie dziesiątek tysięcy. Robią to planowo są tak bezczelnie pewni tego, że nikt tu nie ma jąder. Marzec jest terminem “ostatecznego rozwiązania”. Namiestnicy okupacyjni z Wiejskiej są zobowiązani to wykonać i będzie im w tym pomagać sprowadzona tu armia okupacyjna a także inne, które przyjadą z terenu byłej Europy. Nie dajcie się zwieść złu nawet ubranemu w sutannę i nawołującemu do bierności bo bierność to przyzwolenie na zło a przyzwolenie na zło to współudział w jego czynieniu. Nie dajcie się zwieść pozornie stojącym w opozycji lewakom bo to tacy sami kupieni bolszewicy jak PIS. Pamiętajmy, że dla bolszewików wbrew temu co nieraz mówią propagandyści pieniądz jest świętością i celem więc za pieniądze zrobią wszystko. Watykan też pieniążkami nie pogardzi taka jest prawda. Wybuchła wojna Rodacy! Niech się nie łudzą ci co myślą, że prostytuując się zyskają pozwolenie na oddychanie czy też, że ich dzieci nie zostaną zgwałcone i zabite. Zabiją was i tak. Jeśli pozwolicie na ukonstytuowanie się tego reżimu rozpocznie się eksterminacja na ogromna skalę. Jest to nowy rodzaj okupacji i eksterminacji selektywnej. Eksterminacje codziennie będą wam pokazywać w tv i na ulicy gdzie będą wybierane osoby do zamordowania. W szkołach podczas lekcji wybierając dzieci. Zrozumcie jedno. Okupant przychodzi w pewnym celu i nie odchodzi jeśli nie musi. Brak walki oznacza śmierć lub niewolę, która wierzcie mi będzie gorsza niż śmierć. Swoje dzieci możecie obronić jedynie walcząc albo biernością skazujecie je na straszny los w stosunkowo dużej celi śmierci czy raczej obozie koncentracyjnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.