Niemka oskarżona o zbrodnie popełnione w szeregach ISIS

Opublikowano: 20.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 357

Siedemdziesiąt lat po zbrodniach nazistowskich nowe pokolenie zbrodniarzy wojennych czeka na proces w Niemczech – tym razem za działania w szeregach ISIS. Szacuje się, że ponad tysiąc Niemców dołączyło już do Państwa Islamskiego.

W Monachium odbędzie się proces obywatelki Niemiec i jej partnera, oskarżonych o zbrodnie popełnione w Iraku, m.in. o związanie łańcuchem pięcioletniej Jazydki i pozostawienie jej w upale, skazanej na agonię z powodu braku wody do picia. Matka dziewczynki będzie miała okazję zeznawać w sądzie, co przywodzi na myśl wspomnienia o ocalałych z Holocaustu, konfrontowanych w trakcie procesu z nazistowskimi zbrodniarzami wojennymi.

Oskarżona ma dwadzieścia siedem lat i występuje jako Jennifer W. Pozwolono jej zakrywać twarz w sądzie. Oskarżenie obejmuje m.in. zarzut popełnienia morderstwa, zbrodni wojennych oraz członkostwa w zagranicznej organizacji terrorystycznej.

Kobieta wraz ze swoim partnerem są oskarżeni o dołączenie do ISIS w Iraku w sierpniu 2014 r., kiedy organizacja ta znajdowała się u szczytu potęgi. W tym czasie ugrupowanie,w ramach czystek etnicznych mających na celu pozbycie się grup mniejszościowych w Iraku, porwało tysiące Jazydek i ich dzieci i wymordowało ponad pięć tysięcy Jazydów.

W czerwcu 2014 r. ISIS zamordowało ponad tysiąc pięciuset szyitów z bazy wojskowej Speicher w Tikricie. Na liście zbrodni dokonanych przez tę organizację znajdziemy również masakry plemion Beduinów, czystki wśród chrześcijan w Iraku i w Syrii, a także porwanie szyickich dzieci z Tal Afar. Pomimo tego, latem i jesienią 2014 r. do ISIS dołączyło pięć tysięcy Europejczyków, w tym konwertyci, którzy chcieli wziąć udział w ludobójstwie.

Oskarżona Niemka miała być aktywnym członkiem Hisbah – policji moralności. Miała pomagać terrorystom kolonizować miasta w Iraku. Podobnie jak niegdyś członkowie SS wdrażali nazistowskie prawa na Ukrainie, w Polsce i w innych krajach, tak i ona w Iraku pomagała wprowadzać prawa ISIS w przestrzeni publicznej. „Miała pilnować, żeby kobiety zachowywały się i ubierały zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez organizację terrorystyczną”, donosi jeden z raportów. Jennifer W. wielokrotnie podróżowała do Turcji. Została zatrzymana w 2016 r. w ambasadzie niemieckiej w Ankarze.

Jej zbrodnie wyszły na jaw za sprawą kierowcy, który miał ją zawieźć z powrotem do jednostki ISIS. Kierowca nagrał rozmowę, w trakcie której kobieta ujawniła swoje zbrodnie na lokalnych mieszkańcach w Iraku. Jeden z zarzutów dotyczy jej partnera, który miał związać łańcuchem pięcioletnią dziewczynkę i pozostawić ją bez wody w upale. Kobieta nie zrobiła nic, żeby uratować dziecko.

Autorstwo: Bohun
Na podstawie: JPost.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.