Niemieckie służby pomogły dżihadystkom z ISIL

Opublikowano: 15.08.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 726

Niemieccy śledczy z Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) mają zakaz wjazdu do Iraku. To skutek samowoli urzędników, którzy nie informując władz w Bagdadzie potajemnie „ewakuowali” stamtąd dwie Niemki, terrorystki z ISIL.

Do wyprowadzenia z więzienia w Erbilu (północny Irak) dwóch obywatelek RFN, aktywnych w ISIL, miało dojść ponad trzy miesiące temu. Dopiero teraz wychodzą na jaw metody, jakimi posłużyli się pracownicy niemieckich służb, żeby sprowadzić obie kobiety do Niemiec.

Wszystko odbyło się za wiedzą niemieckiego MSZ, ale bez informowania władz Iraku. Aby ukryć prawdziwy cel podróży do Erbilu, urzędnicy z Niemiec sfałszowali swoje dane przy składaniu wniosków o wizy do Iraku. „Ta cała akcja BKA była głupia i bezczelna. A do tego jeszcze dali się przyłapać” – podsumował dla „Focusa” działania swoich kolegów wysoki rangą urzędnik BKA, pragnący zachować anonimowość.

Władze Iraku wystosowały ostrą notę protestacyjną do MSZ Niemiec, informującą, że przeciw jednej z uprowadzonych do RFN kobiet toczone jest postępowanie pod zarzutem wspierania terrorystów z ISIL.

Pochodząca z Rastatt w Badenii Wirtenbergii, Sabine Ulricke Sch. (31), między innymi zapowiadała na “Facebooku” chęć dokonania samobójczego ataku na cywilów; umieszczała także zdjęcia „niewiernych”, ukrzyżowanych przez ISIL.

Również jej towarzyszka, Sibel H. (30), uchodzi za super niebezpieczną. Mimo to obie po przewiezieniu do Niemiec przebywały na wolności, jedynie z zastosowaniem całodobowego nadzoru. Dopiero z końcem lipca wydano nakaz aresztowania wobec Sabine Sch. za przynależność do organizacji terrorystycznej.

Blamaż niemieckich służb ma juz pierwsze negatywne konsekwencje. Irackie władze odmawiają teraz wiz urzędnikom ochrony państwa pracującym dla BKA. Dotąd mogli bez przeszkód podróżować do Iraku, na przykład w celu przesłuchiwania, na zlecenie Prokuratury Federalnej, obywateli Niemiec walczących po stronie ISIL, a dziś przetrzymywanych w tamtejszych więzieniach.

Autorstwo: AEW z Kolonii
Na podstawie: Focus.de
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 15.08.2018 17:29

    No, widać kto kogo wspiera.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.