Niemieckie media mają być za mało „różnorodne”

Opublikowano: 08.10.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1319

Dyrektor publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego Rundfunk Berlin-Brandenburg, Patricia Schlesinger, wezwała niemieckie media do większej „różnorodności”. Według niej na tamtejszym rynku nie chodzi już o wprowadzenie równości kobiet i mężczyzn, ale do prezentowanie większej ilości treści dotyczących wszelkiego rodzaju mniejszości.

Schlesinger uważa, że programy emitowane w niemieckich mediach „są nadal kształtowane przez poglądy większości i większościowe społeczeństwo”, tymczasem Niemiec „już na to nie stać”. Obecnie już blisko jedna czwarta obywateli tego kraju ma pochodzenie imigracyjne, a chociażby w Berlinie odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi blisko 35 proc.

Treści prezentowane w niemieckich mediach nie muszą już walczyć więc o równe traktowanie kobiet i mężczyzn. Szefowa Rundfunk Berlin-Brandenburg twierdzi, że „różnorodność” powinna w większym stopniu być reprezentowana poprzez przedstawianie innych narodowości i „tożsamości płciowych”. Z tego powodu u federalnego nadawcy ARD powołano już specjalne komisje, które mają przygotowywać grunt pod objęcie przez Schlesinger funkcji szefowej publicznych mediów.

Słowa dyrektor wspomnianej rozgłośni są związane z badaniem przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Malisa. Badaczka Elizabeth Prommer dowodzi w nim, że kobiety i mniejszości (takie jak niepełnosprawni, homoseksualiści czy imigranci) są niedostatecznie reprezentowane w niemieckich telewizjach.

Pod koniec września ARD zapowiedziało skupienie się w przyszłości na prezentacji „różnorodności” w swoim programie telewizyjnym. Wielokanałowa sieć i nowa struktura największego niemieckiego nadawcy ma więc pokazywać „niemieckie społeczeństwo różnorodności”.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 08.10.2021 19:24

    W 1945 roku Himmler w rozmowie z Skorzennym zapowiedział nadejście brudnej armii. Atak brudnej armii wprowadzi sygnał dla nowego ładu i powrotu rasy panów. Jeśli kogoś śmieszy to co napisałem to niech dokładnie wsłucha się w to co mówi premier Moravietzky o brudnej armii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.