Niemieckie eksperymenty na zwierzętach genetycznie modyfikowanych

Opublikowano: 25.03.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Nowe badanie wykonane na zlecenie niemieckiej Partii Zielonych przez grupę badawczą Testbiotech wykazało, że za sprawą rozkwitającego globalnego przemysłu, który zmienia i patentuje genetycznie zmodyfikowane gatunki potrzebne do badań naukowych, liczba eksperymentów z udziałem genetycznie zmodyfikowanych zwierząt w Niemczech wzrosła w okresie minionych 10 lat prawie trzykrotnie.

„Ten ogromny wzrost liczby testów z zakresu genetyki na zwierzętach jest nie do przyjęcia” – oświadczyła dziennikarzom gazety Der Westen Nicole Maisch, rzeczniczka parlamentarnej Partii Zielonych działającej na rzecz ochrony zwierząt i polityki konsumenckiej. „Nie możemy pozwolić na dalsze torturowanie zwierząt, zwłaszcza że ich użyteczność w eksperymentach jest z medycznego punktu widzenia bardzo wątpliwa”.

Badanie wykazało, że w roku 2013 w samych Niemczech poddawano eksperymentom prawie 95 000 zwierząt, z których jedna trzecia to zwierzęta genetycznie zmodyfikowane.

Silke Strittmatter, biolożka, członkini organizacji Lekarze Przeciw Doświadczeniom na Zwierzętach w Niemczech, powiedziała dziennikarzom gazety “Suddeutsche Zeitung”. „W przeciwieństwie do konwencjonalnych testów na zwierzętach badania na genetycznie modyfikowanych zwierzętach są szczególnie zabójcze. Możemy spokojnie założyć, że do 54 zwierząt umiera w procesie tworzenie pojedynczego, genetycznie zmodyfikowanego zwierzęcia”.

Gazeta “Suddeutsche Zeitung” podała: „W celu osiągnięcia pożądanego wyniku naukowcy muszą eksperymentować na wielu wariantach, co zwykle wiąże się z hodowlą wielu pokoleń, a następnie zabiciu ich. W ten sposób liczba genetycznie zmienionych zwierząt zwiększa się, pomimo tego, że w ostatnich dwóch latach liczba zwierząt wykorzystywanych w tradycyjnych badaniach po raz pierwszy zmalała”.

Pościg za patentami i zyskami pochodzącymi z genetycznie zmodyfikowanych gatunków napędza wzrost globalnego rynku takich stworzeń.

Suddeutsche Zeitung zauważa również: „Badacze patentują zmienione zwierzęta, np. jako “myszy pozbawione genu”, i podpisują umowy licencyjne z korporacjami, które z kolei proponują te zwierzęta laboratoriom, np. jako “gryzonie manipulowane na zamówienie”.”

Tłumaczenie: A303
Źródło oryginalne: Commondreams.org
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o