Niemieckie eksperymenty na zwierzętach genetycznie modyfikowanych

Opublikowano: 25.03.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 875

Nowe badanie wykonane na zlecenie niemieckiej Partii Zielonych przez grupę badawczą Testbiotech wykazało, że za sprawą rozkwitającego globalnego przemysłu, który zmienia i patentuje genetycznie zmodyfikowane gatunki potrzebne do badań naukowych, liczba eksperymentów z udziałem genetycznie zmodyfikowanych zwierząt w Niemczech wzrosła w okresie minionych 10 lat prawie trzykrotnie.

„Ten ogromny wzrost liczby testów z zakresu genetyki na zwierzętach jest nie do przyjęcia” – oświadczyła dziennikarzom gazety Der Westen Nicole Maisch, rzeczniczka parlamentarnej Partii Zielonych działającej na rzecz ochrony zwierząt i polityki konsumenckiej. „Nie możemy pozwolić na dalsze torturowanie zwierząt, zwłaszcza że ich użyteczność w eksperymentach jest z medycznego punktu widzenia bardzo wątpliwa”.

Badanie wykazało, że w roku 2013 w samych Niemczech poddawano eksperymentom prawie 95 000 zwierząt, z których jedna trzecia to zwierzęta genetycznie zmodyfikowane.

Silke Strittmatter, biolożka, członkini organizacji Lekarze Przeciw Doświadczeniom na Zwierzętach w Niemczech, powiedziała dziennikarzom gazety “Suddeutsche Zeitung”. „W przeciwieństwie do konwencjonalnych testów na zwierzętach badania na genetycznie modyfikowanych zwierzętach są szczególnie zabójcze. Możemy spokojnie założyć, że do 54 zwierząt umiera w procesie tworzenie pojedynczego, genetycznie zmodyfikowanego zwierzęcia”.

Gazeta “Suddeutsche Zeitung” podała: „W celu osiągnięcia pożądanego wyniku naukowcy muszą eksperymentować na wielu wariantach, co zwykle wiąże się z hodowlą wielu pokoleń, a następnie zabiciu ich. W ten sposób liczba genetycznie zmienionych zwierząt zwiększa się, pomimo tego, że w ostatnich dwóch latach liczba zwierząt wykorzystywanych w tradycyjnych badaniach po raz pierwszy zmalała”.

Pościg za patentami i zyskami pochodzącymi z genetycznie zmodyfikowanych gatunków napędza wzrost globalnego rynku takich stworzeń.

Suddeutsche Zeitung zauważa również: „Badacze patentują zmienione zwierzęta, np. jako “myszy pozbawione genu”, i podpisują umowy licencyjne z korporacjami, które z kolei proponują te zwierzęta laboratoriom, np. jako “gryzonie manipulowane na zamówienie”.”

Tłumaczenie: A303
Źródło oryginalne: Commondreams.org
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.