Niemiecki sąd pracy nie zezwolił na strajk

Opublikowano: 01.03.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 502

Od niedzieli od godziny 21.00 trwa strajk kontrolerów ruchu naziemnego na największym niemieckim lotnisku, który jest też ważnym punktem przesiadkowym dla pasażerów z całej Europy. Jego koniec zaplanowany jest na godzinę 5 w środę.

Strajk ma naturalnie podłoże ekonomiczne, Związek Zawodowy Zabezpieczenia Lotów (GdF) domaga się od spółki akcyjnej Fraport AG podwyżek płac, jak również krótszego czasu pracy dla 190 osób zatrudnionych jako naziemni kontrolerzy ruchu samolotów. Fraport AG ripostuje, iż wystosowane żądania nie są możliwe do wykonania.

Aby wywrzeć większą presję i zapewnić realizację postawionych postulatów, w ramach solidarności do strajku na 6 godzin dołączyć mieli dziś pracownicy wieży kontrolnej. Ich udział w proteście dałby efekt w postaci całkowicie sparaliżowanego lotniska i niewątpliwie byłby ważną kartą przetargową w konflikcie między pracownikami niskiego szczebla a wielką spółką akcyjną. W obronie Fraport AG wystąpił jednak niemiecki sąd pracy, który kategorycznie nie zezwolił na udział kolejnej grupy zatrudnionych w strajku.

Strajki, wiece, pochody to konwencjonalne formy samoobrony pracowników w egzekwowaniu swych praw i zapewnieniu życia na humanitarnym poziomie. Wydając tak jednoznaczną decyzję niemiecki sąd pracy nie tylko klarownie poparł mającą silniejszą pozycję spółkę akcyjną co przede wszystkim zaprzepaścił jakiekolwiek zmiany w obrębie sfery pracy na frankfurckim lotnisku.

Na podstawie: news.money.pl
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. pasanger8 01.03.2012 15:13

    Nielegalny strajk a kraj niby wolny?Gdzie Reagan o Tacher wspierający dzielnie wolne związki zawodowe i ,,Solidarność”?Gdzie Wałęsa skaczący przez płot?O przepraszam USA i GB akurat nie mają ochoty obalać rządu Niemiec.Teraz już mamy właściwy i sprawiedliwy ustrój.W Polsce przerabialiśmy już temat ,,nieuzasadnionych przerw w pracy”. W artykule widzimy jak wygląda wolny rynek.U nas w Budryku też chcieli zmusić do płacenia odszkodowań organizatorów strajku bo pracodawca(kopalnia)poniósł straty. Widać ,że o samo prawo do strajku pracownicy będą musieli walczyć.Plus dla Autonoma ,że to wyszperał.

  2. Rozbi 01.03.2012 17:35

    Nie musiał szperać – informacja o tym była w mainstreamowych mediach.

    Problem w tym że strajk kontrolerów ruchu uderza w milionów podróżnych i ja nie dziwie się sądowi. A kontrolerom proponuje zwolnić się z pracy i poszukać pracy bardziej dochodowej.

  3. heniek_666 01.03.2012 18:10

    Dlaczego mają się zwolnić, może lubią swoją pracę tylko chcą zarobić na godne życie, tak jak każdy z nas.

  4. Rozbi 02.03.2012 00:50

    Heniek_666 twierdzisz iż niemieccy kontrolerzy lotów nie zarabiają wystarczająco dużo ??

    Ja uważam inaczej – po prostu wykorzystują swoją pozycję i to ze oni jako stosunkowo niezbyt liczny związek zawodowy mają wpływ na transport milionów ludzi i na to że mogą swoją firmę narazić na straty o kwotach większych niż byśmy wszyscy tutaj raze zarobili przez 100 lat.

    Muszę was rozczarować ale nie tylko pracodawcy są chciwi…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.