Niemiecki rząd chce zawracać imigrantów do Afryki

Opublikowano: 15.11.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 556

Rząd niemiecki pracuje z krajami afrykańskimi, Francją i Wielką Brytanią nad wspólnym projektem „zawracania łodzi” z uchodźcami z Afryki i przyjmowania wniosków o azyl w Afryce, powiedział minister Rozwoju Międzynarodowego Gerd Muller. “Nie będziemy czekać na wszystkie 28 krajów Unii” – wyjaśnił minister.

W praktyce łodzie nie będą zawracane, lecz osoby na nich płynące będą wyławiane – tak jak dotychczas – ale odstawiane nie do Włoch, lecz do któregoś ze współpracujących krajów afrykańskich: Egiptu, Tunezji, Algierii i Maroka. Tam przyjmowane do rozpatrzenia będą wnioski o azyl. Minister Muller powiedział, że współpracować mają w tym Mali i Niger – przypuszczalnie przy przyjmowaniu odsyłanych osób, które nie otrzymały azylu. Szczegółów na razie nie ujawniono.

O takim rozwiązaniu, odsyłania płynących przez Morze Śródziemne imigrantów afrykańskich, pisał kilka dni temu niemiecki tygodnik “Welt am Sonntag”. Ujawnił on przygotowywany w niemieckim ministerstwie spraw wewnętrznych program, w którym uczestniczyć miały Egipt i Tunezja.

W tym roku do Włoch przez Morze Śródziemne przypłynęło z Libii około 160 tysięcy osób próbujących dostać się do Niemiec i otrzymać tam azyl.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: jpost.com i Reuters
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jurasaik 15.11.2016 21:30

    „Nie będziemy czekać na wszystkie 28 krajów Unii” – wyjaśnił minister.
    Czekać ?? A na co ??
    Gdy się zaprasza “gości” i organizuje imprezę to trzeba mieć odpowiedni lokal żeby się wszyscy pomieścili, żeby nie wciskać ich potem sąsiadom siłą.
    Gdy lokal nie jest z gumy to się rozdaje “wejściówki” bo inaczej wszystko popęka w szwach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.