Niemiecki MSZ popiera Stany Zjednoczone Europy

Opublikowano: 13.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 575

Minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel poparł inicjatywę Socjaldemokratycznej Partii Martina Schulza dotyczącą utworzenia do 2025 roku Stanów Zjednoczonych Europy. Poinformował o tym “Sputnik Deutschland”.

W ubiegły czwartek Schulz wezwał do pogłębienia europejskiej integracji i utworzenia w 2025 roku Stanów Zjednoczonych Europy. Polityk poinformował o swoich planach odnośnie przedstawienia członkom UE porozumienia do ratyfikacji. Państwa, które nie zgodzą się z tym dokumentem, jego zdaniem powinny wystąpić ze składu organizacji.

Szef MSZ Niemiec poparł pomysł Schulza, podkreślając, że jego realizacja pozwoli Europie na lepsze „reprezentowanie interesów obywateli” na świecie. „To rzeczywiście jest potrzebne” — powiedział.

Jednocześnie Gabriel zauważył, że politykom często zarzuca się brak pomysłów, lecz kiedy Schulz przedstawił własną wizję przyszłego rozwoju UE, został skrytykowany.

Zdjęcie: A. Savin (CC BY-SA 3.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 13.12.2017 18:42

    Pewnie, że Niemcy chcieliby USE, bo najwięcej by czerpali m.inn. z taniej siły roboczej innych Stanów-kolonii!

  2. arthur 13.12.2017 22:06

    Jak niemiecki polityk ma nie popierać utworzenia IV Rzeszy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.