ZDF nie przeprosi za „polskie obozy zagłady”

Opublikowano: 25.07.2017 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 460

Niemiecki nadawca publiczny ZDF nie zamierza wypisywać się z kampanii zachodnich mediów mającej za zadanie obciążyć Polskę za wydarzenia z czasów II wojny światowej. Publiczna telewizja naszych zachodnich sąsiadów nie chce bowiem przeprosić za określenie „polskie obozy zagłady”, co ma być między innymi wynikiem sytuacji politycznej w naszym kraju.

Drugi program niemieckiej telewizji publicznej nazwał obozy koncentracyjne stworzone w Polsce przez III Rzeszą mianem „polskimi”, co wywołało reakcję byłego więźnia takiego obiektu w Auschwitz-Birkenau. Karol Tendera wygrał sprawę przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie, który w grudniu zeszłego roku orzekł, iż ZDF musi przeprosić go za użycie podobnego sformułowania. Zgodnie z wyrokiem przeprosiny miały zostać opublikowane na pierwszej stronie nadawcy i utrzymywać się na niej przez minimum 30 dni.

ZDF umieściło je jednak tylko na dole strony w rubryce mało widocznej dla odbiorców, a dodatkowo postanowiło ono wnieść apelację od klauzuli wykonalności do sądu w niemieckiej Moguncji. Zdaniem niemieckiej telewizji publicznej wyrok jest konsekwencją zmian politycznych w Polsce, ponieważ wcześniej sądy w naszym kraju nie wydawały podobnych decyzji. Dodatkowo ZDF twierdzi, że sądy w Polsce przestały być niezawisłe po zmianach w Trybunale Konstytucyjnym, przeprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Na podstawie: Rp.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Krokodylowy 25.07.2017 15:33

  Nein! Nie przeprosimy bo… bo u Was nie ma demokracji. Ja ja ja! To ten wasz Oberführer Kaczyński wszystko uknuł. To jego wina. Nasz umiłowany herr Tusk nigdy by nam tego nie zrobił i nie ciągałby nas po tych Polen dyktatorskich sądach.

  Teraz już z daleka widać jaką gebbelsy z IV rzeszy makrelowej robią nam promocję, skoro przy sądowym zamieszaniu w naszym kraju stawiają znak równości ze swoimi obozami wybielając się już na bezczela.
  Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

 2. tikale 25.07.2017 16:19

  Zawsze można dojechać niemieckie koncerny w Polsce. ..

 3. Light 25.07.2017 20:57

  Bezczelni są. Polska powinna rozpocząć akcję informacyjną w Niemczech odnośnie nierzetelności ZDF.

 4. polach 25.07.2017 22:11

  II RP wiszą biliony w ramach repatriacji wojennych, trzeba reaktywować ustrój sprzed wojny, i zażądać zwrotu, anulować kredyt wzięte na nas, bez naszej zgody!, przez Prl-Bis i kopnąć go w dupę, razem z wszystkimi partiami, czyli pogonić pasożytów.WON ich stąd!To nasza ziemia i ma być władana przez nas! a nie tych oszustów, zdrajców i pachołków Usraela. Młodzi do polityki a reszta za kratki, za sprzedaż naszej Ojczyzny, trucie Polaków, jedzeniem, opryskami itp.Za 30 lat kłamstw, morderstw ludzi honoru i za cały ten syf, w jakim musimy dziś tkwić.
  Inaczej nasze dzieci, będą ich niewolnikami.
  Albo sami będziemy o sobie stanowić albo zostaną po nas smutne legendy.Albo damy się dalej rolować, bądź powiemy dość i zjednoczymy się, w końcu aby zrobić porządek z nieproszonymi “gośćmi”na ziemi naszych Dziadów.
  Sława!

 5. BrutulloF1 26.07.2017 10:04

  Trudno uwierzyć w te bzdury. Czyli że jak wróci żydokomuna to zn0wu radośnie uznamy, że ramię w ramię z niemiaszkami gazowaliśmy Żydów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.