ZDF nie przeprosi za „polskie obozy zagłady”

Opublikowano: 25.07.2017 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Niemiecki nadawca publiczny ZDF nie zamierza wypisywać się z kampanii zachodnich mediów mającej za zadanie obciążyć Polskę za wydarzenia z czasów II wojny światowej. Publiczna telewizja naszych zachodnich sąsiadów nie chce bowiem przeprosić za określenie „polskie obozy zagłady”, co ma być między innymi wynikiem sytuacji politycznej w naszym kraju.

Drugi program niemieckiej telewizji publicznej nazwał obozy koncentracyjne stworzone w Polsce przez III Rzeszą mianem „polskimi”, co wywołało reakcję byłego więźnia takiego obiektu w Auschwitz-Birkenau. Karol Tendera wygrał sprawę przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie, który w grudniu zeszłego roku orzekł, iż ZDF musi przeprosić go za użycie podobnego sformułowania. Zgodnie z wyrokiem przeprosiny miały zostać opublikowane na pierwszej stronie nadawcy i utrzymywać się na niej przez minimum 30 dni.

ZDF umieściło je jednak tylko na dole strony w rubryce mało widocznej dla odbiorców, a dodatkowo postanowiło ono wnieść apelację od klauzuli wykonalności do sądu w niemieckiej Moguncji. Zdaniem niemieckiej telewizji publicznej wyrok jest konsekwencją zmian politycznych w Polsce, ponieważ wcześniej sądy w naszym kraju nie wydawały podobnych decyzji. Dodatkowo ZDF twierdzi, że sądy w Polsce przestały być niezawisłe po zmianach w Trybunale Konstytucyjnym, przeprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Na podstawie: Rp.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Nein! Nie przeprosimy bo… bo u Was nie ma demokracji. Ja ja ja! To ten wasz Oberführer Kaczyński wszystko uknuł. To jego wina. Nasz umiłowany herr Tusk nigdy by nam tego nie zrobił i nie ciągałby nas po tych Polen dyktatorskich sądach.

Teraz już z daleka widać jaką gebbelsy z IV rzeszy makrelowej robią nam promocję, skoro przy sądowym zamieszaniu w naszym kraju stawiają znak równości ze swoimi obozami wybielając się już na bezczela.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

tikale
Użytkownik
tikale

Zawsze można dojechać niemieckie koncerny w Polsce. ..

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Bezczelni są. Polska powinna rozpocząć akcję informacyjną w Niemczech odnośnie nierzetelności ZDF.

polach
Użytkownik
polach

II RP wiszą biliony w ramach repatriacji wojennych, trzeba reaktywować ustrój sprzed wojny, i zażądać zwrotu, anulować kredyt wzięte na nas, bez naszej zgody!, przez Prl-Bis i kopnąć go w dupę, razem z wszystkimi partiami, czyli pogonić pasożytów.WON ich stąd!To nasza ziemia i ma być władana przez nas! a nie tych oszustów, zdrajców i pachołków Usraela. Młodzi do polityki a reszta za kratki, za sprzedaż naszej Ojczyzny, trucie Polaków, jedzeniem, opryskami itp.Za 30 lat kłamstw, morderstw ludzi honoru i za cały ten syf, w jakim musimy dziś tkwić.
Inaczej nasze dzieci, będą ich niewolnikami.
Albo sami będziemy o sobie stanowić albo zostaną po nas smutne legendy.Albo damy się dalej rolować, bądź powiemy dość i zjednoczymy się, w końcu aby zrobić porządek z nieproszonymi “gośćmi”na ziemi naszych Dziadów.
Sława!

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Trudno uwierzyć w te bzdury. Czyli że jak wróci żydokomuna to zn0wu radośnie uznamy, że ramię w ramię z niemiaszkami gazowaliśmy Żydów.