Niemiecka minister zachęca do donosów na niepoprawne wypowiedzi

Opublikowano: 13.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1445

Rząd niemieckiego landu Nadrenii Północnej-Westfalii wyda 140 tysięcy euro, aby stworzyć możliwość donoszenia na osoby wygłaszające „rasistowskie” i „homofobiczne” wypowiedzi. Minister Josefine Paul już zachęca do zgłaszania niepoprawnych politycznie poglądów, nawet jeśli nie są one niezgodne z obowiązującym prawem.

Niemiecki tygodnik „Focus” informuje, że władze najludniejszego niemieckiego kraju związkowego przygotowują specjalne punkty, w których będzie można zgłaszać nieprawomyślne komentarze. Ogółem za 140 tys. euro mają powstać cztery ośrodki rejestracyjne, odbierające anonimowe donosy dotyczące współobywateli.

Mają być do nich zgłaszane zwłaszcza wypowiedzi, które można sklasyfikować jako wrogie homoseksualistom, imigrantom, czarnoskórym, muzułmanom czy Cyganom. Rządzący już teraz zachęcają do zgłaszania także drobnych incydentów, nawet jeśli nie stanowią one przypadków łamania prawa.

Za projektem ośrodków rejestrujących niepoprawne politycznie wypowiedzi stoi Josefine Paul, minister ds. dzieci, młodzieży, rodziny, równości szans, azylu i integracji w Nadrenii Północnej-Westfalii. Na co dzień jest ona również politykiem Zielonych oraz zadeklarowaną lesbijką.

Krytycznie do pomysłu Paul odniósł się wiceprzewodniczący Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) w parlamencie Nadrenii Północnej-Westfalii. Dirk Kalweit uważa, że sam może zostać zgłoszony, ponieważ odrzuca sprzeczną z chrześcijaństwem ideologię gender.

Na podstawie: focus.de, mandiner.hu
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 13.08.2022 19:07

  Babsko jest nawiedzoną fanatyczką, w dodatku tępą. Jej pomysł wyłoży się choćby na RODO. Jeśli wypowiedzi nie łamią prawa, to ich autorzy mogą się domagać wglądu i zaprzestania przetwarzania. Ewentualnie odszkodowania za bezprawne zbieranie i przetwarzanie.

  Kolejną kwestią jest ta “anonimowość”. Serio? Przecież każdy może zgłosić dowolną plotę o każdym. Pierwszy bym zgłosił właśnie tę babę. Że nienawidzi wszystkiego i wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem muzułmanów i Cyganów. Podsumowując, na szczęście baba jest na tyle bezmyślna, że dużej szkody nie wyrządzi.

 2. Doctor Who 14.08.2022 21:07

  Ciekawy jestem czy taka plotka level hard jest właściwa dla którejś z płci … 😉

 3. pikpok 14.08.2022 22:04

  Psychopaci zorientowali się, że mają do czynienia z idiotami ?
  Orwell ,,Rok 1984″- myślozbrodnia?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.