Niemieccy liberałowie chcą znieść zakaz wielożeństwa

Opublikowano: 19.12.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 503

Liberalna organizacja młodzieżowa ze Szlezwiku-Holsztynu domaga się zniesienia zakazu poligamii w Niemczech. Według młodzieżówki parlamentarnej Wolnej Partii Demokratycznej kwestia wielożeństwa nie powinna być rozstrzygana przez państwo, ponieważ „planowanie komuś życia” jest sprzeczne z neutralnością światopoglądową Republiki Federalnej Niemiec i właśnie z tego powodu odpowiedni zapis powinien zniknąć z tamtejszego kodeksu karnego.

Młodzi Liberałowie (JL) z landu Szlezwik-Holsztyn postanowili wyrazić swoje poglądy na temat małżeństwa na profilu w sieci społecznościowej Facebook. Organizacja młodzieżowa Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) napisała w swoim oświadczeniu, że konieczna jest zmiana zapisów niemieckiego kodeksu karnego oraz kodeksu cywilnego, które przewidują kary za zawarcie oficjalnego związku z osobą trzecią lub też kilku związków małżeńskich.

Według młodzieżówki liberałów, zakaz poligamii jest sprzeczny z neutralnością światopoglądową państwa, ponieważ jego celem jest „planowanie ludziom życia” poprzez określanie jak wielką liczbę związków mogą oni zawrzeć. Stąd też Młodzi Liberałowie opowiadają się za przepisami „chroniącymi swobodę decyzji” w sprawie liczby małżeństw i wspólnoty odpowiedzialności na jaką chcą zdecydować się niemieccy obywatele.

Wpis w mediach społecznościowych ilustruje grafika przedstawiająca mężczyznę oraz cztery kobiety w sukniach ślubnych. Pod zdjęciem rozgorzała niezwykle gorąca dyskusja, podczas której niektórzy krytycy liberałów oskarżyli ich o promowanie seksizmu. Warto również wspomnieć, że młodzieżówka FDP po raz pierwszy przyjęła uchwałę w sprawie wspomnianego postulatu na rok przed powrotem tej partii do parlamentu, czyli w maju 2016 roku.

Na podstawie: Jungefrieheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Jedr02 19.12.2017 13:36

    Jeśli poliandria będzie się cieszyć taką samą popularnością co poligynia może to działać, inaczej będziemy mieć nierówność w dostępie do małżeństwa, a co za tym idzie więcej nieszczęśliwych ludzi.

  2. gajowy 19.12.2017 16:19

    Idę o zakład że to prowokacja – czyli włam hakerów – podobnie jak z tym projektem zmiany flagi Szwecji.

  3. kozik 20.12.2017 06:08

    @Gajowy: niekoniecznie, bo poligamia wśród imigrantów muzułmańskich jest w DE tajemnicą poliszynela, więc to zwyczajne potwierdzenie stanu faktycznego. Swoją drogą, jeśli to przejdzie, to kolejnym krokiem będzie legalizacja pedofilii i małżeństw 6-9 letnich dziewczynek, czy małżeństw wśród kuzynostwa w Niemczech.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.