Niemieccy bezdzietni zapłacą więcej na seniorów

Opublikowano: 05.06.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1894

Niemiecki rząd zapowiada podwyższenie specjalnej składki na opiekę nad seniorami. Zapłacą ją osoby bezdzietne, ponieważ posiadają one dużo mniejsze zobowiązania finansowe niż te wychowujące swoje dzieci. Dzięki temu ma być możliwe zwiększenie nakładów na wynagrodzenia dla pielęgniarek i personelu zajmującego się opieką nad starszymi ludźmi.

Przed przerwą wakacyjną nową propozycją gabinetu kanclerz Angeli Merkel ma zając się Bundestag. Zakłada ona wzrost obecnej składki na ubezpieczenie pielęgnacyjne o 0,1 pkt. proc., dlatego single zapłacą dokładnie 3,4 proc. swojego wynagrodzenia brutto. Rządzący uważają, że to uczciwe rozwiązania, zważywszy na wyższe koszty ponoszone przez osoby decydujące się na dzieci.

Rządzący Niemcami chcą w ten sposób zobowiązać ośrodki opieki do płacenia swoim pracownikom na poziomie odpowiadającym ogólnokrajowym umowom taryfowym, a także ogółem zwiększyć wydatki na opiekę nad seniorami. W chwili obecnej blisko połowa spośród 1,2 miliona pielęgniarek i pielęgniarzy zarabia bowiem mniej niż wynika to z układów zbiorowych. Od przyszłego roku dzięki wspomnianej składce państwo miałoby więc zasilić system dodatkową kwotą blisko miliarda euro.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. woma123 06.06.2021 01:01

  HI

  Najwyraźniej komuna wraca w wielkim stylu nie tylko u nas, ale w całej UE. I po co było pluć na Lenina?

  DuDuS

 2. Dandi1981 06.06.2021 10:18

  Dokładnie to się nazywało bykowe , za to że byk bez krowy i cielaków. Później będą płacić single 30+ .
  Komuna wraca w wielkim stylu w przyszłym roku będzie 110% głosów na Merkel z 100% możliwych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.