Niemcy zakażą flagi wojennej

Opublikowano: 15.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1714

Niemiecki rząd wraz z władzami krajów federalnych zamierza walczyć z eksponowaniem flag wojennych Cesarstwa Niemieckiego i III Rzeszy. Policja zgodnie z nowymi rozporządzeniami na nie tylko rekwirować sztandary, ale dodatkowo ich właściciele mają liczyć się z konsekwencjami prawnymi związanymi z ich eksponowaniem w przestrzeni publicznej.

Sprawę wojennych flag Cesarstwa Niemieckiego i III Rzeszy przedyskutowali federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer oraz ministrowie spraw wewnętrznych krajów federalnych. Szef konferencji szefów MSW Thomas Strobl ogłosił z tej okazji, że znaleziono uniwersalne rozwiązanie, które pomoże z eksponowaniem sztandarów zwłaszcza podczas publicznych demonstracji.

Zdaniem niemieckich służb, „prawicowi ekstremiści” coraz częściej używają w trakcie swoich akcji historycznych flag. Mają one być substytutem dla całkowicie zakazanego w Niemczech sztandaru z nazistowską swastyką. W ubiegłym roku na niemieckie flagi wojenne zwracały uwagę media, które chciały w ten sposób skompromitować demonstracje przeciwko całkowitemu lockdownowi uzasadnianemu pandemią koronawirusa.

Tym samym policja w całych Niemczech dostała nowe narzędzie do walki z „ekstremistami”. Obowiązuje ją więc nowy dekret dotyczący „konsekwentnego podejmowania działań przeciwko nadużywaniu flag imperialnych, imperialnych flag wojennych i innych symboli, zwłaszcza przez członków prawicowej sceny ekstremistycznej”.

Na podstawie: Bankier.pl, Welt.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.