Niemcy uznały bojkot Izraela za „antysemityzm”

Opublikowano: 19.05.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 657

Niemiecki parlament zdecydował się na przegłosowanie uchwały, w której określa Ruch Bojkotu Izraela mianem „antysemickiego”, a także zakazuje udzielania Bundestagowi zgody na organizację jego konferencji w należących do niego obiektach. Za rezolucją głosowała większość niemieckich ugrupowań, zaś zyskała ona również poparcie izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu.

Projekt uchwały w sprawie Ruchu Bojkotu Izraela (BDS) zgłosili parlamentarzyści z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) oraz Zielonych, którzy następnie poparli ją na forum Bundestagu. Od głosu wstrzymały się z kolei narodowo-konserwatywna Alternatywa dla Niemiec (AfD) oraz skrajnie lewicowa Die Linke.

Zastrzeżenia względem rezolucji zgłosiła przy tym część posłów Zielonych. Ich zdaniem ruch BDS rzeczywiście toleruje w swoich szeregach osoby o „antysemickich” poglądach, ale błędem jest jego jednoznaczna identyfikacja z takimi postawami. Ponadto osoby krytykujące izraelską politykę od pewnego czasu mają być zastraszane, nawet jeśli od dziesięcioleci pracują na rzecz pojednania niemiecko-izraelskiego.

List do Bundestagu wysłała także grupa sześćdziesięciu izraelskich i żydowskich naukowców, według których podobne rezolucje prowadzą do zamykania ust krytykom izraelskiej polityki okupacyjnej oraz zwolennikom poszanowania praw Palestyńczyków. Tym samym uchwała wspieranie samo państwo Izrael, ale stojący na jego czele prawicowy rząd.

Sam izraelski premier zabrał zresztą głos na temat decyzji Niemców. Netanjahu docenił zwłaszcza potępienie przypadków finansowania organizacji odmawiających prawa do istnienia państwu izraelskiemu, ponieważ Niemcy mają być pierwszym europejskim krajem oficjalnie uznającym ruch BDS za „antysemicki”. Minister ds. Strategicznych Izraela, Gilad Erdan, wezwał z kolei inne państwa Unii Europejskiej do przyjęcia podobnych uchwał.

Na podstawie: Zeit.de, Jungefreiheit.de, JPost.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. george 19.05.2019 13:30

  Czyli już nie teoria a fakt że istnieje sojusz niemiecko izraelski przeciwko Polsce.

 2. robcioRR 19.05.2019 17:17

  Niemcy to chory kraj popadajacy ze skrajnosci w skrajnosc ( Hitler- Merkel ) To jest obled….
  tak czy srak my jako Polska mamy PRZESRANE…..

 3. Cosmo 20.05.2019 11:31

  Chore są nie tylko Niemcy ale cały Zachód, w tym my którzy tak niestrudzenie za nim gonimy. W USA trwa proces legislacyjny mający na celu zakaz JAKIEGOKOLWIEK krytykowania Żydów pod groźbą kary w tym więzienia. Od kilku miesięcy istnieje prawo”walczące” z antysemityzmem w Europie, jeśli dodać do tego ustawę 447 i to co obecnie się z nią wyprawia, to jeśli Partia interesu Syjonistycznego wygra jesienne wybory i znów uzyska samodzielną większość, to kto wie, czy nie staniemy się kolejnym państwem zakazującym “antysemityzmu” pod jakąkolwiek postacią a wtedy wszelka opozycja zostanie zniesiona (np. Konfederacja) i droga do wypłaty roszczeń będzie otwarta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.