Niemcy urzędowo wprowadzają trzecią płeć

Opublikowano: 15.12.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2237

Głosami posłów CDU oraz SPD niemiecki parlament przyjął ustawę o trzeciej płci. Oznacza to, że rodzice, rejestrując dziecko, mogą wpisać, zamiast płci męskiej lub żeńskiej – inną.

Nowe przepisy są realizacją postanowienia Trybunału Konstytucyjnego z 2017 roku, który orzekł, że przymus określenia płci jest naruszeniem prawa do własnej osobowości i dyskryminacją.

Władze Niemiec miały obowiązek wprowadzić przepisy regulujące do końca 2018 roku.

Uchwalona wczoraj przez Bundestag ustawa zakłada, że jeśli po narodzinach dziecka nie będzie można przypisać mu konkretnej płci, podczas rejestracji rodzice będą mogli określić zaznaczyć płeć “inną”, “odmienną”.

Zmiany w zapisie płci będzie można dokonać również wtedy, gdy wpisano ją błędnie.

W późniejszym okresie, jeśli osoba zainteresowana będzie chciała dokonać takiej zmiany, będzie musiała przedstawić uzasadniające ją zaświadczenie lekarskie.

Ten warunek jest krytykowany przez środowiska LGBTQ. Zdaniem jego przedstawicieli przepisy sprowadzają interseksualność wyłącznie do strony fizycznej, podczas gdy określenie płci wymaga również uwzględnienia czynników psychologicznych i społecznych.

Autorstwo: jP
Zdjęcie: karlherl (CC0)
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.