Niemcy przekazały rekordową kwotę na dzieci zagranicą

Opublikowano: 20.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 627

Wypłaty niemieckiego zasiłku na dzieci osiągnęły w ubiegłym roku nowy rekord, jeśli chodzi o kwotę przekazaną na nieletnich mieszkających poza granicami kraju. Ogółem na zagraniczne konta osobom uprawnionym do zasiłku na dziecko wypłacono łącznie blisko 459 milionów euro.

Parlamentarzysta René Springer z narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec (AfD) złożył wniosek o udzielenie informacji przez Federalną Agencję Pracy. Chciał mianowicie dowiedzieć się, jak dużo obcokrajowców korzysta obecnie z niemieckiego systemu socjalnego.

Okazuje się, że cały czas rośnie liczba osób pobierających zasiłki na dzieci nawet nie mieszkające na terytorium Niemiec. Jeszcze w 2010 roku przysługiwały one na 95,093 dzieci, z kolei w ubiegłym roku już na 328,985. Oznacza to wzrost o blisko 345 proc. w ciągu dwunastu lat.

Tylko w ubiegłym roku na ten cel przeznaczono rekordowe 459 mln euro. W 2020 roku było to 430 mln euro, natomiast w 2015 roku około 261 mln euro.

Z danych Federalnej Agencji Pracy wynika, że 18,2 proc. wszystkich uprawnionych do pobierania zasiłków rodzinnych jest obcokrajowcami, a 20,5 proc. dzieci na które jest on przekazywany nie posiada nawet niemieckiego paszportu.

Autorstwo: MM
Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.