Niemcy mogą zakwestionować granicę Polski

Opublikowano: 02.11.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3104

Władze Niemiec mogą wytoczyć ciężkie działa przeciwko Polsce, która od dłuższego czasu ubiega się o reparacje wojenne. Dziennik „Tagesspiegel” stwierdza, że jeśli polski rząd nie zmieni swojego stanowiska w sprawie odszkodowań za straty wojenne, Niemcy mogą wznowić dyskusje o przesunięciach terytorialnych, których dokonano po II wojnie światowej.

Nasze władze utrzymują, że Niemcy wypłaciły zaledwie ułamek sumy, która należy się naszemu państwu za ogromne zniszczenia, zbrodnie na Polakach i okupację podczas II wojny światowej. Kwestię reparacji wojennych zaczęły poruszać także Grecja i Włochy.

Gerd Appenzeller w artykule dla dziennika „Tagesspiegel” wskazuje, że Polska musi być tego świadoma, iż władze Niemiec mogą przypomnieć o zmianach terytorialnych i przyznaniu naszemu państwu tzw. Ziem Odzyskanych. Po II wojnie światowej doszło do trójstronnego porozumienia, które zakładało przesunięcia terytorialne Polski – nasz kraj odzyskał zachodnie i północne ziemie, tzw. Kresy Zachodnie, tracąc jednocześnie Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.

Autor artykułu sugeruje, że Niemcy mogą zacząć kwestionować obecne granice Polski. Należy jednak przypomnieć, że obowiązuje nas traktat graniczny – w 1990 roku, Niemcy uznały granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej. Niestety wygląda na to, że kwestie reperacji wojennych i Kresów Zachodnich mogą być wstępem dla poważnego konfliktu.

Niemcy wyraźnie obawiają się utraty wpływów i naruszenia obecnego ładu w Europie, który służy im interesom. W listopadzie 2017 roku gazeta „Der Spiegel” ujawniła, że wojska Niemiec ćwiczą działania ofensywne na wypadek rozpadu Unii Europejskiej, spowodowanego utratą części krajów członkowskich, które zechcą stworzyć swój własny „blok wschodni” – chodzi oczywiście o Trójmorze.

“Strategiczna Perspektywa 2040” to dokument, przyjęty przez władze Niemiec na początku 2017 roku, który zakłada rozpoczęcie działań wojennych celem zachowania obecnego porządku w Europie. Plany Niemiec skupiają się między innymi na Polsce, która swego czasu została przecież uznana za zagrożenie dla istnienia Unii Europejskiej. To oznacza, że niebezpieczny konflikt, a na dłuższą metę nawet wojna Polski z Niemcami niestety jest możliwa.

Autorstwo:John Moll
Na podstawie: Tagesspiegel.de
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 3,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. maj cher 02.11.2018 11:49

    “…wojna Polski z Niemcami niestety jest możliwa” – W tym kontekście ciekawa jest obecność u Nas amerykanów i ich wtedy rola (sojusznicy,rozjemcy?). Dobre stosunki Niemiec z Rosją, niestety nasze z nimi (podjudzane celowo lub z głupoty) złe.A tu, peo-pisowskie wojenki o koryto dla swoich. Pora najwyższa obudzić się bo historia lubi się powtarzać, wygląda nato,że znowu Nas …

  2. Cosmo 02.11.2018 22:44

    “nie będzie Niemiec pluł nam w twarzy,ni dzieci nam germanił…” A tak na poważnie to Achtung! Panzer!

  3. rumcajs 03.11.2018 11:10

    Ten kształt nadali nam alianci, czyli rosja, anglia i usa…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.