Niemcy dofinansują okręt podwodny dla Izraela

Opublikowano: 21.03.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 410

Rząd niemiecki ogłosił, że sprzeda Izraelowi kolejny, szósty już nowoczesny okręt podwodny klasy Delfin. Okręt o zasięgu operacyjnym czterech i pół tysiąca kilometrów zdolny jest do przenoszenia głowic nuklearnych. Wiadomość tę podał niemiecki minister obrony Thomas de Maiziere na wtorkowym spotkaniu z izraelskim ministrem Ehudem Barakiem w Berlinie.

Podobnie jak w przypadku poprzednich transakcji, Niemcy zobowiązały się do poniesienia części kosztów produkcji i dostarczenia okrętu. W listopadzie rząd niemiecki zapowiedział, że pokryje jedną trzecią kosztów związanych z nowym okrętem dla Izraela. Będzie to kosztować Niemcy około 135 milionów euro.

Trzy poprzednie okręty podwodne zostały dostarczone Izraelowi przez Niemcy w latach 1998-2000. W 2006 roku Izrael złożył zamówienie na dwa kolejne okręty, które ma zostać zrealizowane do 2013 roku. Piąty i szósty okręt zasilą flotę Izraela odpowiednio w 2014 i 2016 roku.

Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. senseimarcel 21.03.2012 09:23

  Nie pojęte. Niemcy finansują żydowskie zbrojenia. Koniec świata nadchodzi nieuchronnie.

 2. von und zu 21.03.2012 11:13

  Pierwszy Delfin był za darmo, następne za 1/2 ceny. Wszystkie są modyfikowane przez izraelskich inżynierów do przenoszenia broni atomowej. I jedno i drugie narusza niemieckie prawo, które 1) zabrania dostarczania uzbrojenia stronom w aktywnym konflikcie (a Izrael jest w stanie wojny z Syrią i bodajże Libanem); 2) zabrania produkcji uzbrojenia zdolnego do przenoszenia broni atomowej.
  Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre prawo nie obowiązuje.

 3. lepery 21.03.2012 21:53

  Kuriozalna informacja 🙂 Nawet mój tata sie z tego śmieje :]

 4. Gylhyrst 23.03.2012 01:41

  Ale to w ramach rekompensaty za holokaust (żeby mieć czym urządzić holokaust innym), czy też ichniejszy premier nie doczytał do końca umowy? (też jest rudego owłosienia?)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.