Niemcy chcą uchodźców i nie wierzą w integrację

Opublikowano: 27.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 153

Ciekawy paradoks przynosi najnowsze badanie opinii publicznej w Niemczech. Wynika z niego, że blisko trzy czwarte ankietowanych opowiada się za przyjęciem przez ich kraj kolejnych uchodźców. Jednocześnie tylko mniejszość respondentów wierzy w ich integrację z niemieckim społeczeństwem, a większość uważa, iż tak naprawdę przybywają oni do Europy ze względów ekonomicznych.

Sondaż przeprowadzony przez Ispos wskazuje na blisko 76 proc. poparcia dla przyjęcia mniej bądź bardziej domniemanych uchodźców przez Niemcy. Oznacza to wzrost o blisko 19 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego badania przeprowadzonego przed rokiem. Zaledwie 35 proc. wierzy w integrację obcokrajowców z niemieckim społeczeństwem, z kolei 54 proc. w ogóle nie podziela takiego przekonania.

Co ciekawe, większość ankietowanych nie uważa jednocześnie, aby cudzoziemcy przyjeżdżali do Niemiec z powodu prześladowań mających mieć miejsce w ich ojczyznach. Blisko 58 proc. twierdzi, że tak naprawdę są oni zainteresowani imigracją do Europy z powodów ekonomicznych. Jedynie co trzeci ankietowany rzeczywiście wierzy w konieczność udzielenia im pomocy o charakterze humanitarnym.

Pomimo trwającej wciąż pandemii koronawirusa, blisko 51 proc. Niemców sprzeciwia się zamknięciu granic dla obcokrajowców. Tymczasem przed COVID-19 odsetek ten wynosił 41 proc. Ponadto 12 proc. ankietowanych domaga się zwiększenia pomocy rozwojowej dla państw dotkniętych koronawirusem, 43 proc. chce pomocy finansowej dla uchodźców, za to dla 34 proc. konieczne jest obcięcie dotacji dla osób ubiegających się o azyl.

Na podstawie: Weser-Kurier.de, Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

No coś takiego …wszyscy chcą tylko ojrówki a nikt nie chce zostać prawilnym niemcem…To jak oni będą śpiewać ,, uber alles”? Po nigeryjsku ? ;-)