Niemcy chcą tropić “skrajną prawicę” w szkołach

Opublikowano: 02.12.2018 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2512

Pod patronatem niemieckiego ministerstwa edukacji ukazała się specjalna broszura, instruująca nauczycieli w kwestiach inwigilacji dzieci i ich rodzin. Chodzi o przyglądanie się zachowaniom części z nich, aby już na etapie przedszkolnym wyselekcjonować reprezentantów rodzin „skrajnej prawicy”, dlatego podejrzane mają być już dziewczynki z zaplecionymi warkoczykami, czy też rodzice krytykujący malowanie paznokci przez chłopców.

Przygotowaniem odpowiednich materiałów zajęła się skrajnie lewicowa Fundacja Amadeu-Antonio-Stiftun, nosząca imię Angolczyka zabitego w 1990 roku przez brandenburskich skinheadów, a zaakceptowała ją socjaldemokratyczna minister edukacji Franziska Giffey. Twierdzi ona, iż obecna młodzież szkolna będzie w przyszłości decydować o obliczu demokratycznego niemieckiego społeczeństwa, dlatego już w wieku wczesnoszkolnym powinna poznawać zasady demokracji i praw człowieka.

Osoby nieakceptujące lewicowej wizji świata mają być więc piętnowani, stąd też w broszurze przygotowano instrukcje jak rozpoznać dzieci wychowywane przez przedstawicieli „skrajnej prawicy”. Podejrzane są już więc… plecione warkoczyki u dziewczynek, a także chłopcy, których rodzice nie zgadzają się na malowanie im paznokci. Alarmujący jest też każdy przypadek rodzica krytykującego teorię płci czy seksualizację dzieci w szkołach.

Autorzy materiałów zalecają również nauczycielom przeprowadzanie rozmów z rodzicami dzieci, aby tym samym wyjaśnić rodzicom „w jakim stopniu stereotypowe style wychowania oparte na autorytaryzmie i tradycyjnej płci ograniczają różnorodność wśród dzieci i komplikują ich rozwój”. Powinny być dodatkowo przeprowadzane w „kontrowersyjny sposób”, by uwidocznić rodzicielom, iż ich przekonania opierają się na fundamentalistycznych ideologiach.

Zdjęcie: Digwen (CC0)
Na podstawie: Welt.de, Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Czytam, czytam… I nie wierzę…
Obecnie bycie tradycjonalistą jest porównywane do nacjonalisty, prawicowca a nawet nazisty…

agama
Użytkownik

Nazizm był lewacki

kozik
Użytkownik
kozik

Jak ktoś myśli, że to insynuacje, to proponuję trochę odświeżyć język Goethego i Hitlera:
https://www.cicero.de/innenpolitik/kita-broschuere-rechtspopulismus-amadeu-antonio-stiftung-franziska-giffey?amp

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

U sąsiadów patologia pełną parą.