Niemcy chcą rewizji granic Polski w ramach reparacji

Opublikowano: 21.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1248

Od wielu już dekad kolejne rządy Niemcy straszą Polaków, żeby nie podnosić kwestii reparacji wojennych naleznych Polsce od Niemiec, bo Niemcy moga zacząć domagać się rewizji granicy na Odrze, no i stało się. Rząd PiS wycenił na 6 bilionów złotych należną Polsce sumę a niejako w odpowiedzi aktualny kanclerz Niemiec, Olaf Scholtz oświadczył, że „bardzo by nie chciał wprowadzać rewizjonistycznych zmian granic”. Berlin zaczyna przemawiać w dobrze znanym Polakom niepokojącym nas tonie.

W wystąpieniu, które miało miejsce w trakcie spotkania w Poczdamie, Olaf Scholz wygłosił w obecności Donalda Tuska kilka zdumiewających zdań. „Chciałbym powiedzieć, patrząc na Donalda Tuska, jak wielkie znaczenie mają układy, które wynegocjował Willy Brandt (kanclerz RFN w latach 1969–1974 – red.) i raz na zawsze ustalona jest granica Niemiec i Polski po setkach lat naszej historii”.”Nie chciałbym, by jacyś ludzie szperali w książkach historycznych, by wprowadzić rewizjonistyczne zmiany granic. To musi być dla nas wszystkich jasne” – mówił polityk.

Zostało to odebrane jako odpowiedź dla Polaków, którzy zaczęli się domagać astronomicznych pieniędzy za zniszczony kraj i zamordowanych obywateli. Przypomnijmy, że Polska nigdy nie otrzymała należnych pieniędzy i została zmuszona przez ZSRR do zrzeczenia się należnych sum od socjalistycznej NRD. Jednak nigdy nie zrzekano się reparacji od RFN, a to takie państwo niemieckie przetrwało do czasów dzisiejszych.

Nieprawdą jest też to, że w ramach reparacji Polska otrzymała tzw. zachodnie ziemie odzyskane takie jak Pomorze, Lubuskie, Dolny Śląsk, Śląsk i Prusy Wschodnie. Te obszary były zadośćuczynieniem za utratę na rzecz ZSRR terytorium na wschodzie przedwojennej Polski. Mimo to Niemcy udają głupich i w odpowiedzi straszą Polaków rewizją granic.

Szef polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch zażądał od Niemiec wyjaśnień w sprawie wypowiedzi kanclerza Niemiec Olafa Scholza o rewizji granic z Polską. Jednak poza jedną wypowiedzią kanclerza Scholza nie pojawiły się żadne kolejne oficjalne komunikaty w tej sprawie.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że jeśli Niemcy chcą to możemy dokonać rewizji granic cofając się do granic Słowian połabskich. Wtedy jednak musieliby oddać nawet Berlin.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

14

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. KubaD. 21.09.2022 11:54

    TO może jednak niech pogrzebią w książkach od historii i zrewidują granice (do spółki z Francją) na podstawie danych z doku 0, żeby ładnie na równo było.

  2. Stanlley 21.09.2022 14:01

    Ciekawe ile osób by się przemeldowało na “ziemie odzyskane” by zostać obywatelami Niemiec po zmianie granic? Nagle kraj mógłby się na wschodzie i w centrum wyludnić… Kto by chciał mieszkać w takim ulepie z kartonu i kupy gdzie tylko moraweicki i kolesie mają się dobrze?

  3. Dandi1981 21.09.2022 15:20

    Nie chodzi o kolesiostwo tylko prl bis czyli przepoczwazenie struktor prlowskich poprzez agenture w kraj kapilistyczny. Temu w polsce nikt nie beknal za zadna afere a bylo ich bez liku. Fooz zginelo 400 mld nikt nie znalazl sladow, srebna, skoki,offe,Amber gold mnustwo innych, winny nie ma bo kradli ci u steru, ida do wladzy skorupowani na smyczy robia co kaza to im tez wpadnie udzielaja im banki milionowych kredytow bez zabezpieczenia bo pacholka ktorzy pomagaja rabowac kraj na miliardy sie naleza ochlapy z stolu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.