Niemal co piąty naukowiec z USA choć raz widział UFO

Opublikowano: 30.05.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1772

Zaskakujące dane z ankiety przeprowadzonej przez psychologów z University of Louisville wskazują, że aż 19% naukowców w Stanach Zjednoczonych zgłosiło doświadczenia z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO) lub innymi nieznajomymi zjawiskami powietrznymi. Nawet przy zastrzeżeniu, że odsetek ten może być zawyżony z powodu niskiego wskaźnika odpowiedzi na ankietę, wyniki te wskazują na istotny trend, który może mieć dalekosiężne konsekwencje dla świata nauki i społeczeństwa jako całości.

Po raz pierwszy globalne zainteresowanie tematem UFO wywołało zdarzenie w Roswell w 1947 roku. Od tamtej pory na świecie zgłoszono wiele obserwacji UFO, aczkolwiek większość z nich można wytłumaczyć naturalnymi zjawiskami lub błędami percepcji.

Jednak te wyniki nie zniechęcają naukowców do dalszych badań. „To nie znaczy, że wszystko, co widzimy na niebie, to statki kosmiczne Obcych” – mówi James McGahey, profesor polityki kosmicznej na Uniwersytecie Georgetown. „Ale może to wskazywać, że jest coś, czego nie rozumiemy”.

Michael Szostak, astrofizyk z Instytutu SETI, uważa, że istnieje potencjał dla naukowego przełomu. „Jeśli znajdziemy dowody na istnienie obcych cywilizacji, może to zmienić całe nasze rozumienie świata, a nawet naszą technologię” – mówi Szostak.

Z drugiej strony, Chris French, pracownik naukowy w Narodowym Centrum Nauki i Społeczeństwa, przypomina o ograniczeniach badań ankietowych: „Sondaże nie są dowodami naukowymi” – podkreśla.

Bez względu na to, jaki procent naukowców twierdzi, że doświadczył zjawiska UFO, ankieta pokazuje, że ten temat nadal wzbudza zainteresowanie i prowokuje do debat. Może to otworzyć drogę do nowych odkryć naukowych, ale również skomplikować nasze rozumienie rzeczywistości. W każdym razie tajemnica UFO pozostaje jednym z najbardziej fascynujących zagadnień w dziedzinie nauki.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 02.06.2023 13:02

    To tylko pokazuje jakich tam mają “naukowców” którzy nie tylko nie wstydzą się swojego braku wiedzy, ale publicznie się do niego przyznają.
    Ja jeżeli widzę na niebie niezidentyfikowany obiekt to próbuje go zidentyfikować a nie ogłaszam publicznie swojej (w tym temacie zrozumiałej) niewiedzy. Po paru godzinach wiem, że “mój NOL” to był spadający gruz, balon meteo, czy “ruska rakieta” 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.