Nieludzka samowola władzy

Opublikowano: 25.09.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 829

W czerwcu br. władze Politechniki Łódzkiej w asyście przedstawicieli władzy centralnej i lokalnej z pompą ogłosiły, że oto miasteczko akademickie stanie się pionierskim testowym eksperymentem na żywych organizmach w zakresie testowania technologii 5G. Jak inaczej rozumieć zapowiedź wdrożenia nowej technologii na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej obejmującej Politechnikę Łódzką, skoro tworzone fakty przeczą wiedzy na ten temat?

Obawa przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania technologii 5G skłoniła 180 lekarzy i specjalistów z dziedziny infrastruktury telekomunikacyjnej z wielu krajów do przesłania Komisji Europejskiej apelu o przyjęcie moratorium na wdrożenie technologii 5G do czasu przeprowadzenia rzetelnych badań i uzyskania wyników wykluczających zagrożenie zdrowia i życia organizmów żywych.

Komisja Europejska odpowiedziała na apel tak oto: „Na podstawie Artykułu 168 o działalności Komisji Europejskiej, priorytet odpowiedzialności za ochronę zdrowia publicznego przed ewentualnymi szkodliwymi skutkami pola elektromagnetycznego pozostaje w gestii krajów członkowskich, łącznie z wyborem środków zastosowanych w tym celu.”

Campus Politechniki Łódzkiej stał się zatem wielką strefą eksperymentu na żywych organizmach bez pełnej o tym wiedzy i zgody nieświadomych uczestników. Człowiek nie znaczy nic wobec zombi-postępaków. Pytaniem ostatecznym jest kto i ile na tym zarobi.

Portal WolneMedia.net przesłał 23 września 2019 r. do Rzecznika Praw Obywatelskich zapytanie, czy zajmie się sprawą naruszenia Art. 39 Konstytucji RP – zakazu nielegalnych eksperymentów naukowych. Zakaz ten został na stronie RPO wyjaśniony następująco: „Z Konstytucji wynika, że eksperymenty medyczne oraz inne nie mogą być obarczone świadomym ryzykiem negatywnych skutków dla osób poddanych eksperymentowi. Dobrowolnie wyrażona zgoda na udział w eksperymencie powinna być zawsze udzielona indywidualnie, a nie w sposób zbiorowy. Dobrowolność zgody oznacza również pełne poinformowanie o celach, przebiegu oraz możliwych następstwach poddania się procedurze. Eksperymentem naukowym może być jedynie eksperyment przeprowadzony przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę i uprawnienia”. Oprócz tego w mailu zwrócono uwagę na wdrażanie technologii 5G z naruszeniem norm prawa. „Wolne Media” oczekują skierowania sprawy do Trybunału Konstytucyjnego. Czekamy na odpowiedź RPO.

Autorstwo: Jola
Uzupełnienie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: ZU.p.lodz.pl, Renesans21.pl, inf. wł.
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Hassasin 25.09.2019 07:58

  Trzymam kciuki za: krwią z nosa, z uszu i bezsennoscią…. może zdąrzą się połapać i przerwać doświadczenie, przed akumulacją dawek kancerogennych … wyrazy współczucia młodzieży Łodzi.

 2. Dawid 25.09.2019 09:54

  A mnie zastanawia co na to ta młodzież z Politechniki Łódzkiej? Nikt się tam temu nie sprzeciwia? Ciekawi mnie czy ktoś z nich w ogóle przeczytał jakiś artykuł o szkodliwości 5G czy bardziej są zafascynowani tym jak szybko chodzi im teraz internet w telefonie i jak szybko dzięki temu mogą teraz dodawać zdjęcia na instagrama.

 3. xc1256 25.09.2019 17:26

  @Admin, wszystko zależy od mocy i czasu oddziaływania w skrócie 5G. Przy próbie kontrolnej na szczurach, poddawano je ekspozycji przez 8h/dzień o składowej 7V/m2 i gęstości mocy 0,1W/m2, Częstotliwość 24,5GHz czyli 10x woda. Po 6 miesiącach widać było już zmiany na sierści a po “rozebraniu” zmiany wewnątrz. Szczury były wyraźnie zdezorientowane, apatyczne, już po 1,5h- 2h ekspozycji. Wyraźny spadek zdolności rozrodczych już po 2 miesiącach, wiele uszkodzonych płodów.
  Przekładając to na człowieka – 5 do 7 lat widoczne zmiany nowotworowe, po około 6-8h powinno wystąpić zmęczenie, spowolnienie zdolności kojarzenia, senność i etc. Spodziewany wysyp różnego rodzaju egzem a także osłabienia wzroku.
  Tak więc teoretycznie nikt ze studentów podczas studiów 5 letnich nie powinien zachorować, kadra jak najbardziej. Proszę wziąć pod uwagę, że nie wszyscy będą w takim samym stopniu narażeni na oddziaływanie szkodliwe, chyba że w pomieszczeniach, korytarzach i halach zainstalowane będą przekaźniki 5G, wtedy mało prawdopodobne że ktokolwiek będzie zdrowy z kadry.

 4. MakSym 25.09.2019 20:38

  @xc1256

  Przy sygnale nawiązywania połączenia z BTS-em, bezpośrednio przy telefonie, kończy się na 15 V/m skala w moim mierniku promieniowania EM.
  BTS-a mam w pobliżu ale mocno przysłoniętego.
  Dotyczy to wszystkich współczesnych telefonów, które mierzyłem.
  Przy 5G będzie jeszcze lepiej.

 5. lboo 25.09.2019 21:38

  @MakSym: “Przy sygnale nawiązywania połączenia z BTS-em”
  Masz na myśli logowanie się do sieci po włączeniu telefonu, czy próbę nawiązania połączenia głosowego?
  Bo w przypadku logowania się do sieci dla sieci 2G telefon nadaje pełną mocą. Natomiast w 4G(LTE) nadaje mocą zależną od poziomu sygnału referencyjnego odebranego z BTSa (im silniejszy sygnał z BTSa tym mniejsza moc nadawania).
  W przypadku rozmowy czy przesyłu danych poziom sygnału jest ustawiany adaptacyjnie. Czyli im jesteś dalej od anteny tym telefon musi używać większej mocy.
  I jeszcze jeden trick. Nawet jeśli telefon zaloguje się do 4G to rozmowy głosowe (w znakomitej większości wypadków) realizowane są w 2G lub 3G, ponieważ 4G to sieć pakietowa i rozmów głosowych nie obsługuje.

  @xc1256: “chyba że w pomieszczeniach, korytarzach i halach zainstalowane będą przekaźniki 5G”
  Nie przekaźniki tylko celki, czyli takie miniaturowe anteny. Tak to będzie prawdopodobnie wyglądać. Każde pomieszczenie będzie miało swoją antenę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.