Nieletni przestępcy-imigranci stracą prawa imigracyjne

Opublikowano: 10.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 47

Dziesiątki dzieci pochodzących z krajów UE, które odbywają karę pozbawienia wolności w Wielkiej Brytanii mogą zostać pozbawione swoich praw imigracyjnych po Brexicie, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odmawia im prawa złożenia wniosku w ramach systemu osiedleńczego. Eksperci twierdzą, że w ten sposób, rząd podwójnie karze dzieci.

Obywatele UE mieszkający w Wielkiej Brytanii, aby móc legalnie pozostać w tym kraju, muszą ubiegać się o status osoby osiedlonej do końca czerwca 2021 roku.

Uniemożliwienie aplikowania nieletnim przebywającym w ośrodkach oznaczałoby, że po zwolnieniu, nie będą posiadali statusu imigracyjnego, co według prawników zwiększy prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przestępstwa. Brak statusu oznacza, że osoby takie nie będą mogły się uczyć czy pracować, co najważniejsze, grozić im będzie deportacja.

Kathryn Hollingsworth, profesor prawa na uniwersytecie w Newcastle, przyznała, że jest bardzo zaniepokojona działaniami ministerstwa, ostrzega jednocześnie, że dzieci zostaną postawione w „bardzo niepewnej” sytuacji, zwłaszcza jeśli zostaną zwolnione po terminie składania wniosków.

„Osoby nieletnie będące obywatelami UE są nieproporcjonalnie i podwójnie karane za błędy popełnione w dzieciństwie – to znaczy, że doświadczają wtórnych szkód karnych, które nie dotkną młodych obywateli Wielkiej Brytanii”, dodała.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o