Nielegalne testy kliniczne leków na ludziach

Opublikowano: 02.06.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 589

Prokuratura Generalna Rumunii wszczęła postępowanie karne przeciwko grupie lekarzy, którzy stosowali nielegalne metody kliniczne w celu testowania leków przeznaczonych dla pacjentów chorych psychicznie.

Testowanie lekarstw odbywało się bez wiedzy pacjentów, a podpisy wyrażające zgodę na przejście testów były podrabiane. W celu przyśpieszenia procedury otrzymania zgody na włączenie preparatów do sprzedaży fałszowano także same rezultaty badań klinicznych — informuje RT.

W Bukareszcie i okolicznych miejscowościach przeprowadzono rewizje — około 50 lekarzy jest obecnie podejrzanych o stosowanie nielegalnych praktyk lekarskich. Policja zatrzymała m.in. kierowniczkę oddziału psychiatrycznego szpitala w Aradzie, profesor uniwersytecką Deliję Podię, która jest podejrzana o pomaganie pacjentom w uzyskiwaniu przedwczesnej emerytury na podstawie fikcyjnych schorzeń psychicznych. W zamian pacjenci przekazywali jej środki pieniężne, a także brali udział w nielegalnych badaniach klinicznych, które sama podejrzana przeprowadzała.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.