Niedzielski wyjaśnia, co zrobimy z nadpodażą szpryc

Opublikowano: 26.05.2023 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2377

„Minister pandemii” Adam Niedzielski był gościem u Roberta Mazurka. Nie padły tam co prawda żadne niewygodne pytania, ale pojawił się wątek szpryc.

„Mamy w tej chwili 25 mln 300 tys. dawek szczepionki przeciwko covidowi. W trakcie realizacji mamy zamówienia, czyli przypływają do nas albo już zaraz będą” – mówił Mazurek.

„O nie, nie. Już nie przypływają” – zaprotestował Niedzielski.

„675 tys. mamy zamówień w trakcie realizacji. To znaczy, że zaraz będziemy mieli 26 mln dawek” – twierdził Mazurek.

„Po pierwsze przypomnę, że rok temu w kwietniu wypowiedzieliśmy umowę z Pfizerem. Wypowiedzieliśmy ją, używając czy powołując się na klauzulę siły wyższej, bo ze względu na wojnę na Ukrainie i ogromny napływ uchodźców, szczególnie w tym początkowym okresie, stwierdziliśmy, że warunki proponowane przez Pfizera są nieakceptowalne i zmiana sytuacji, zmiana otoczenia uzasadnia naszą odmowę przyjmowania dostaw” – chwalił się Niedzielski. „I od tamtego czasu, poza krótkim okienkiem, kiedy przyszły te nowe szczepionki, które biwaletne są, czyli były na pierwotną wersję wirusa, tę omikronową, to poza tym krótkim okresem we wrześniu zeszłego roku, nie przyjmujemy” – dodał.

Mazurek dopytywał, co to znaczy „zamówienia w trakcie realizacji”. Jak mówił, informacje na ten temat czerpał z oficjalnej strony internetowej. „Być może nie Pfizer, ale mamy inne (szczepionki – przyp. red.), prawda?” – dopytywał.

„Ale z innymi firmami udało nam się zawrzeć ugody i w ramach tych ugód my już nie przyjmujemy” – odparł Niedzielski.

„Mamy ponad 25 mln dawek. Co my z tym zrobimy?” – pytał Mazurek.

„No, chciałbym powiedzieć, że mamy jakieś cudowne plany rozdystrybuowania tego wśród innych krajów potrzebujących, ale to jest po prostu nieprawda. I tutaj niestety ta perspektywa zniszczenia szczepionek, bo tak trzeba sobie otwarcie powiedzieć, to nie jest tylko kwestia rozliczeń z Pfizerem” – przyznał Niedzielski.

„Powiedzmy sobie szczerze, że cała Europa jest utopiona w szczepionkach” – pospieszył na ratunek Mazurek.

„Ale ona jest o wiele gorzej utopiona, bo my nie przyjmujemy tych szczepionek, jako jedyny kraj w tej chwili. Do nas dołączyły Węgry, dołączyła Rumunia” – powiedział „minister pandemii”. Jak dodał, „pozostałe kraje także mają ogromne wątpliwości, po co to robić”.

Opracowanie: MMC
Na podstawie: RMF24
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 26.05.2023 12:52

    A niech te szprice niedzielski wsadzi sobie w tylek

  2. Irfy 26.05.2023 13:27

    Dobrze. Ale za decyzją o zakupie eksperymentalnego syfu stoją przecież jakieś konkretne osoby. Ktoś się pod tymi zamówieniami podpisał, ktoś je zatwierdził, ktoś wydał polecenie zapłaty. Należałoby tych ludzi zidentyfikować, wyszczególnić i każdemu wytoczyć karne, bądź nawet cywilne postępowanie o odszkodowanie.

    Bez wymówek, że “wiedza medyczna pozwalała przypuszczać, że preparaty będą skuteczne”. Już w momencie ich zamawiania było jasne, że skuteczne nie są. Patrz wypowiedź lekarza w Parlamencie Europejskim, zresztą zamieszczona na WM. Mamy więc do czynienia albo z rażącym działaniem na niekorzyść państwa, albo z łapówkarstwem, albo z jednym i drugim. I co? Cisza?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.