Niedzielski zwalniałby z pracy nieszczepionych

Opublikowano: 24.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2137

W środę Niedzielski podpisał rozporządzenie o „obowiązkowych” szczepieniach dla medyków preparatami w fazie badań klinicznych. Jednak z zapowiedzi ministra wywnioskować należy, że ten „obowiązek” nadciąga również w stosunku do innych grup – policjantów, wojskowych oraz nauczycieli. Minister zdrowia przyznał, że osobiście zwalniałby niezaszczepionych z pracy.

Podczas wypowiedzi na antenie RMF FM zapowiedział, że niedługo „obowiązkowi” podlegać będą kolejne grupy. „Drugą grupą, o której w tej chwili rozmawiamy, to grupa służb mundurowych, dotyczy to zarówno wojska, jak i policji czy straży granicznej. Razem z panem ministrem Mariuszem Błaszczakiem oraz panem ministrem Mariuszem Kamińskim prowadzimy rozmowę” – powiedział Adam Niedzielski. „Ustaliliśmy, że przez okres świąteczny przeprowadzimy dokładniejsze analizy dotyczące poziomu wyszczepienia i tego, co oznacza formalnie w tej sytuacji brak szczepienia, czy to jest tylko przesłanka do kary administracyjnej, czy przesłanka do tego, by pod kątem organizacji pracy dokonywać jakieś konkretne działania” – dodał.

Minister pytany był, co mógłby zrobić pracodawca z osobą, która odmówi szczepienia przeciwko COVID-19, mimo że byłaby w grupie zawodowej do tego zobowiązanej. „Dokładnie o tym dyskutujemy, bo o ile w innych miejscach pracy są takie możliwości organizacji, które mogą oznaczać bądź to przesunięcie na zaplecze – mówię tu o służbach mundurowych, czy też o kwestii tego, jak organizowana jest praca medyczna – to w szkole jest to o wiele trudniejsze” – ocenił.

Indagowany, co stanie się z osobami, które nie mogą być przesunięte w inne miejsce powiedział, że trzeba rozważyć rozwiązania, „które oznaczają czasowe odsunięcie”. Przyznał, że konkretnie chodzi o odsunięcie od pracy z pacjentem.

Minister powiedział też, co sam by zrobił w przypadku, gdyby był pracodawcą: „Absolutnie nie chciałbym kontynuować współpracy” – oznajmił. Dopytywany, czy zwolniłby takiego przedstawiciela służb medycznych z pracy, odpowiedział twierdząco.

Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny. Może medycy w końcu powiedzą, co to jest za pandemia i jaki jest jej cel, a policja przestanie wykonywać bezpodstawne rozkazy ministra zdrowia, który właściwie odpowiada za nadmiarowe zgony i pandemiczny terror.

Źródło: LegaArtis.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. hashi 24.12.2021 13:50

  Niedzielski i tak będziesz wisiał. I cała twoja wesołą kampania POPiSu + Lewactwo.
  W policji szykują bunt a jak oni się zbuntują to już nikt was nie ochroni.

 2. kufel10 24.12.2021 14:25

  Milicjanci i inne służby mundurowe, w tym inwigilujące ten portal szuje, powinni pomyśleć wreszcie o sobie i swoich dzieciach i zbuntować się przeciwko tym marionetkom.

 3. Raptor 24.12.2021 14:35
 4. Kruszon 24.12.2021 14:46

  Raptor, prawdę mówią bo muszą.
  Prawo Wolnej Woli.

 5. adambiernacki 25.12.2021 07:36

  Podstawowe pytanie: dlaczego robactwo jeszcze pełza?

  Raptor ten tełrorysta używać angielska dobrze 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.