Niech żyje Czarny Blok!

Opublikowano: 19.07.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 394

Portal “Wolne Media” nie popiera podpalania samochodów, niszczenia prywatnej własności obywateli i wszczynania zadym podczas protestów. Celem publikacji poniższego wywiadu przeprowadzonego z uczestnikiem protestów w Hamburgu przez stronę “Czarna Teoria” jest przybliżenie społeczeństwu poglądów anarchistów i przedstawienie protestu przeciwko spotkaniu G20 w Hamburgu z ich punktu widzenia.

– Opowiedz mi dlaczego masz złamane żebro, jak do tego doszło?

– To stało się zaraz po tym, kiedy pokojowa demonstracja z pierwszego dnia (Welcome to Hell – 6 lipca 2017 r.) została z premedytacją zaatakowana, mimo braku działań zaczepnych ze strony protestujących. Na odcinku 300 metrów ulica była obudowana wysokim murem z jednej strony, a z drugiej strony kordonem policji. Powyżej przy barierkach wzdłuż trasy, stali zwyczajni ludzie, robiący zdjęcia i kibicujący nam. Policja od strony gdzie była ulica, budynki, sklepy, itd. zaatakowała nas przypierając tłum do muru. Czoło naszego marszu było zablokowane przez wozy opancerzone i armatki wodne, a pancerne świnie w pełnych pancerzach i białych kaskach na długości 100 metrów od czoła pochodu natarły na demonstrujących. Była to oczywiście próba wyeliminowania najbardziej bojowych i doświadczonych partyzantów z tzw. Czarnego Bloku, który tradycyjnie idzie w awangardzie trzymając bannery. Widząc zamieszanie i ścisk, szybko wspiąłem się na mur, a będąc już na górze, mocno się wychyliłem, żeby pomagać innym przypartym do muru w ucieczce z “młyna”. Zobaczyłem dziesiątki wspinających się “czarnych”, i jednego ewidentnie panikującego “turystę”. Mocno się wyróżniał w swoich modnych ubraniach, więc postanowiłem mu pomóc. Uchwycił mnie za ręce, i zamiast skorzystać z pomocy i samemu się wspiąć na górę, rozpaczliwie zawisnął na mnie całym ciałem. Wtedy właśnie złamałem sobie żebro o barierkę. Turystę udało się ewakuować z pomocą kilku towarzyszy. Mam nadzieję, że do końca życia będzie opowiadał, jak to stróże prawa i bezpieczeństwa chcieli go zabić, a Czarny Blok uratował mu dupę.

– Z tego co wiem byłeś w Hamburgu od czwartku do niedzieli. Zanim poszedłeś na pierwsze demo, skąd wiedziałeś gdzie iść najpierw, żeby załatwić sobie nocleg i ekipę?

– Zazwyczaj w zachodniej Europie jest świetna organizacja środowiska antykapitalistycznego, działającego jawnie…

– Czyli te organizację, mogą sobie pozwolić na jawne wspieranie zadymiarzy. U nas nie do pomyślenia. Jak tam wygląda ruch anarchistyczny?

– Nie wiem jak wygląda ruch społeczny, ale wiem że ruch bojowy, rewolucyjny i szczególnie antyfaszystowski jest świetnie zorganizowany w autonomiczne kolektywy z różnych miast, które koordynują działania gdy zachodzi taka potrzeba (podczas zamieszek czy blokad Antify czeka “sztab” informujący o ruchach przeciwnika, oraz zaplecze pomocy prawnej, lekarskiej i kontrinformacyjnej w opozycji do korporacyjnych mediów). Napisałem do jednej z takich grup – Autonomus Rovolutionary Nordic Alliance – i natychmiast otrzymałem cały “plan zajęć”, warsztaty z prawa, porady o podróży i bezpieczeństwie, omówienie taktyk policyjnej represji, kurs z całej taktyki walki i protestu. Później jakiś obiad, wskazanie miejsc na nocleg i rozdanie numerów i adresów do “naszych” prawników i lekarzy. Koniec końców, pojechałem do Hamburga solo, żeby zmniejszyć szanse mojego zatrzymania na granicy, i po przyjeździe do Hamburga poszedłem prosto na miejsce, gdzie za parę godzin miała odbyć się otwierająca demonstracja.

– Jak wyglądał przekrój tej pierwszej demonstracji? Kogo tam widziałeś, anarchistów, komunistów, związkowców, “cywilów”, polityków, a może jakieś partię?

– Całe demo było z założenia antykapitalistyczne, ale pojawiło się na nim wiele politycznych reprezentacji, zarówno jak i zwyczajni mieszkańcy Hamburga, w tym rodziny z dziećmi.

– Te rodzinki szły na przedzie z Czarnym Blokiem?

– Nie, raczej z daleka od czoła protestu, ale na tyle blisko żeby swoją obecnością wyznaczyć sprzeciw wobec kapitalistycznemu wyzyskowi. Ich wsparcie może nie było konkretne, ale osobiście czułem że w pewnym sensie reprezentuję ich otwarcie stając do konfrontacji z władzą.

– To musiało być równie inspirujące, jak obecność podobnych tobie rewolucyjnych antykapitalistów, gotowych na wszystko.

– Myślę, że to dwa różne odczucia, poparcie zwykłego człowieka jest inspirujące, ale nie konieczne. A solidarność Czarnego Bloku jest fundamentem naszych działań. Po zaostrzeniu się sytuacji wsparcie mieszkańców stało się bardziej konkretne i namacalne. Często pomagali się ukryć, informowali o ruchach policji, czy świetnie doradzali jako miejscowi znający każdy zakamarek dzielnicy. Nie ryzykowali zbyt wiele, ale były to wyraźne sygnały solidarności.

– Co dalej z tymi sektami na marszu? Byli jacyś marksiści, lewicowi politycy czy inni teoretycy i autorytety walki klasowej?

– Grupy były różne, widziałem dużo czarnych, trochę czarno-czerwonych i antyfaszystowskich, dużo czerwonych i zwyczajnych banerów z antykapitalistycznymi hasłami. Ci z przodu sami się określali jako Czarny Blok, mówili o sobie Czarny Blok. Zaskoczył mnie wiek Czarnoblokowców, połowa nie miała jeszcze 25 lat. Jeżeli byli jacyś marksiści to były to młodzieżówki różnych organizacji, które szły za Czarnym Blokiem. Było ich znacznie więcej, trudno mi powiedzieć, bo nie byli charakterystycznie ubrani -jak my.

– Co dla Ciebie oznacza Czarny Blok? Zjawisko, organizacja anarchistyczna, moda, czy taktyka walki ulicznej?

– Uważam, że Czarny Blok to nie żadna organizacja, tylko postawa stanowczego i bezpośredniego oporu, postawę wspólną dla wielu poglądów, której fundamentem jest bardzo konkretna i namacalna solidarność tych, którzy uznają fizyczny opór jako konieczność rewolucyjną. Czarny Blok odpowiada na przemoc kapitału i władzy w sposób adekwatny, odpowiada w samoobronie przemocą i gniewem.

– Czy to dla Ciebie jest tożsame z anarchizmem?

– Nie, moim zdaniem anarchizm to pewien sposób w jaki ludzkość może żyć. Jest to bardziej długofalowa myśl, natomiast Czarny Blok to akcja tu, i teraz. Anarchizm to jedyna właściwa organizacja społeczeństwa. Czarny Blok to wyrażenie tej potrzeby anarchizmu, tu i teraz.

– Jak wyglądał dzień pierwszego marszu? Czego się nauczyłeś, co Cię zaskoczyło i jak spędziłeś noc?

– Po rozbiciu dema, protestujący rozproszyli się po mieście, zwłaszcza w dzielnicy St. Pauli. W okolicy gdzie demo zostało zaatakowane pojawiło się dużo płonących ekskluzywnych samochodów. Zaczęło się. To że od razu wtedy zaczął się rozpierdol, było na nas wymuszone. Każda inna postawa oznaczała by, że zostaliśmy skutecznie zastraszeni przez policje, i poddajemy się ich władzy. W pobocznych uliczkach w obrębie 300 metrów dochodziło do mniejszych starć, niszczenia burżujskiej własności. Ludność Hamburga nie pozostawała obojętna, i również wdawała się w utarczki słowne i szarpaniny z policją. Dużo ludzi było w szoku, chodzili w kółko, płakali, zachowywali się jakby nagle wybuchła wojna, której nie oczekiwali. Dla Czarnego Bloku to nie była niespodzianka. Nie mam pojęcia co robiło pozostałe kilkanaście tysięcy ludzi, za Czarnym Blokiem. Biegnąc po uliczkach, spotkałem chłopaka ubranego na czarno, który nie wyglądał najlepiej. Chciałem się upewnić czy wszystko z nim w porządku, położyłem na nim ręce i po angielsku zapytałem czy jest ranny, czy potrzebuje pomocy, odparł że z nim jest ok, ale jego przyjaciel bardzo mocno oberwał pałką w głowę i nieprzytomnego odciągnęli go do suki. Spotkałem tego gościa dosłownie 10 minut po pierwszym ataku, był w szoku, był bardzo roztrzęsiony i martwił się o swojego towarzysza. Zamiast na taktyce, skupiłem się na udzieleniu pomocy emocjonalnej i zabraniu go z tego miejsca. Odstawiłem go poza strefę walk. Po tym zdarzeniu, oddaliłem się z miejsca starcia, aby zająć się zorganizowaniem noclegu i załapania się do jakieś grupy.

– Gdzie poszedłeś? Wiedziałeś mniej więcej gdzie się kierować?

– Do obozu antykapitalistycznego, o którym dowiedziałem się z punktu informacyjnego przed demem.

– Jak minęła pierwsza noc?

– Pojechałem tam na pałę, ale miałem wszystko na miejscu: nocleg pod dachem, wegańskie żarcie, prysznic, mapki i poradniki i toaletę oraz dużo towarzyszy od których mogłem się dużo dowiedzieć. Dużo rozmawialiśmy o szczegółach sytuacji w Hamburgu. Pod wieczór ludzie odpowiedzialni za obóz, poprosili o ochotników do nocnej warty, w obawie przed rajdem glin. Dostałem krótkofalówkę, rower i trasę patrolu. Tak minęły mi dwie godziny, Oprócz wart mobilnych, były też stacjonarne. Przykładowo: informacja o tym ile pał jest ulicę dalej, może osobom poszukiwanym lub z dużą ilością mandatów za rozpierdol pozwolić zniknąć zanim dojdzie do wjazdu policji. Cała noc jednak przebiegła spokojnie. Wartowanie pozwoliło mi dowiedzieć się od ludzi wracających z miasta w nocy, bardzo dobrych informacji z pierwszej ręki. Ważna była obecność gotowej służby medycznej, która udziela pomocy, bez konieczności narażania się na represje władzy w publicznych czy prywatnych szpitalach. Nad ranem ból złamanego żebra dał o sobie znać.

– Co odpowiedziałbyś wszystkim tym, oburzonym spalonymi samochodami i splądrowanymi sklepami?

– Moim zdaniem są dwa rodzaje samochodów, te służące zwykłym ludziom i te burżujskie, będące symbolami bogactwa pochodzącego z wyzysku. W czasie protestów paliły się w większości te drogie. Zdarzało się, że spaliły się samochody zwykłych ludzi co zostało potępione przez mieszkańców miasta jak i zadymiarzy. Wydaje mi się, że były to odosobnione przypadki. Jest to moim zdaniem usprawiedliwione działanie uderzające w kapitał. Nie wiem jakie sklepy zostały splądrowane więc nie mam zdania na ten temat.

– Co powiesz o zachowaniu policji?

– Pomijając pierwsze zajście, myślę że brutalność policji pozostała na wysokim poziomie przez cały czas trwania szczytu. Osobiście nie byłem przy tym konkretnym zdarzeniu, ale widziałem filmy na necie, na których policja atakuje pałkami i gazem ludzi siedzących z podniesionymi rękami, niestanowiącymi zupełnie żadnego zagrożenia czy nawet oporu. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że takich incydentów było bardzo wiele, bazując na moich doświadczeniach z policją w czasie protestów w Hamburgu. Bylem świadkiem tego ze jeden policjant zachowywał się tak agresywnie, że inne psy musiały go trzymać i uspokajać żeby nie zaczął bić przechodniów na oślep

– Co powiesz o poparciu mieszkańców Hamburga podczas zamieszek, jak reagowali?

– Ja spotkałem się głównie z bardzo pozytywnym zachowaniem, mieszkańcy po pierwsze nie wchodzili nam w drogę, kiedy dochodziło za dnia do walk w jakimś rejonie gdzie znajdowali się “cywile” często przyglądali się z zaciekawieniem. Nieraz ostrzegali nas przed obecnością bojówek faszystowskich, pomagali w ucieczce gdy robiło się za gorąco. My nie pozostaliśmy im dłużni, ostrzegając ich przed zbliżającą się bitwa, wskazując bezpieczną drogę ucieczki. Nocą sytuacja wyglądała trochę inaczej, często podchmielony imprezowy tłum niejako dołączał się do oporu, nagradzając oklaskami dobre i celne rzuty w policję. Czasami sami włączali się też do walki. Udzielaliśmy też dużo wsparcia osobom, które były zszokowane skalą brutalności policji, i potrzebowali żeby ich ewakuować w bezpieczne miejsce. Pamiętam jak jeden starszy facet płakał i nie mógł się ruszyć, pomogliśmy mu się otrząsnąć i odprowadziliśmy w stronę jego domu. Był przerażony brutalnością policji. O Czarnym Bloku nic nie wspomniał, tylko o policji. Myślę, że to świadczy samo za siebie.

– Jak oceniasz, kto wygrał w Hamburgu?

– Ja. Odniosłem osobiste zwycięstwo, przeciwstawiłem się, wielokrotnie potężniejszej sile. Stałem tam ze swoimi przekonaniami, nie wyszedłem z żadnej sytuacji z podniesionymi rękami. Można dyskutować czy w Hamburgu faktycznie ktoś zwyciężył, być może takie sukcesy, jak blokada portu czy skuteczne zakłócenie szczytu staną się tylko wymówkami do dalszych represji. Raczej na pewno. Z drugiej strony policja chwaliła się, że dadzą sobie radę, i nie dali. Utracili kontrolę nad jedną dzielnicą, musieli wezwać posiłki z pięciu różnych miast, brygadę GSG9, i jak dochodziło do mnie z informacji na necie, na obrzeżach miasta widziano wojsko. Pokazaliśmy tym, że zwykłą ludzką solidarnością z domieszką butelek i kamieni, można odważnie i skutecznie stawić czoła całemu aparatowi opresji jaki władze wytoczyły na ulice.

– Kiedy w Polsce takie protesty?

– Oby jak najszybciej. W Polsce jest wyraźnie o co protestować, i czemu stawiać opór. Moim zdaniem im szybciej ruch antykapitalistyczny w Polsce dorośnie do stawiania oporu w tak dosadny i wyraźny sposób jak w Hamburgu, tym lepiej.

– Co byś powiedział tym, którzy chcieliby pojechać na podobną akcję?

– Przede wszystkim nie bać się. Dlatego, że w obliczu represji ludzka solidarność się potęguje, wszystko jest możliwe. Wiem że dużo ludzi anarchizuje, ale nie widzi się w sytuacji konfrontacji z policją. Nic nie szkodzi, mimo że lepiej byłoby żeby włączyli się w bezpośredni opór, to mogą okazać ten sam opór wsparciem. Spotkałem dwóch anarchistów, którzy sami mówili o sobie, że nie są anarchistami bojowymi, ale też nie pacyfistycznymi, że popierają walkę, ale nie biorą sami w niej udziału. Tacy ludzie też są bardzo potrzebni, mogą udzielić dużo wsparcia, tym którzy go potrzebują. Pójście w pochodzie na demo i rozejście się do domów nie wystarczy. Pojedzcie choć przekonać się, że jest więcej ludzi o podobnych poglądach, którzy są zdecydowani za nie walczyć. To może bardzo pozytywnie wpłynąć na wasze życie.

Z uczestnikiem protestów w Hamburgu rozmawiała “Czarna Teoria”
Źródło: CzarnaTeoria.noblogs.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

20
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

“Moim zdaniem są dwa rodzaje samochodów, te służące zwykłym ludziom i te burżujskie, będące symbolami bogactwa pochodzącego z wyzysku. W czasie protestów paliły się w większości te drogie. Zdarzało się, że spaliły się samochody zwykłych ludzi co zostało potępione przez mieszkańców miasta jak i zadymiarzy. Wydaje mi się, że były to odosobnione przypadki. Jest to moim zdaniem usprawiedliwione działanie uderzające w kapitał. Nie wiem jakie sklepy zostały splądrowane więc nie mam zdania na ten temat.”

To jest zwykłe s…o, chamstwo i bezprawie i jeszcze chcieliby to przeszczepić na grunt polski. Do roboty się brać, a nie rozróby robić. Wyłapać wszystkich co do jednego i obciążyć karami za straty. Nie ma kasy, by oddać, to prace społeczne dopóki nie spłaci.

Stanlley
Użytkownik

Ciekawe od jakiej kwoty zaczyna się “burżujski” samochód? Z może biorą pod uwagę markę? I np. takie 10 letnie BMW też jest burżujskie… Samochody elektryczne pewnie też ucierpiały bo tylko bogaci mogą sobie pozwolić na taki kaprys nie mający żadnego ekonomicznego uzasadnienia…

MvS
Użytkownik
MvS

@Stanlley
Próżny trud, odpowiedź zawsze zależy od stanu posiadania, pożal się Boże, rewolucjonisty. Czyli jak jeżdzę rowerem, to zazdroszczę skuterowcom, bo to leniuchy i śmierdziele, jak jeżdzę skuterem, to krzywo patrzę na motocyklistów, bo to dawcy nerek i dopust boży, jak jeżdżę Seicento, to klnę pod nosem Octavie i Focusy bo paniska trąbią a jak Focusem to uważam, że przesadzają ci od M3-ek i GTR-ek. Jak mam już taką M3, to ci od Ferrari wydają mi się burżujami a jak Ferrari to…to mam wywalone na marsze, bo na pewno nie trzymam go na ulicy, tak żeby jakiś k***s butelkę z benzyną mi wrzucił.
Typowy zielono-czerwono-czarny relatywizm. Ja nie mam, bo mi się nie chciało pracować, to podpalę tym, co mają, bo chcieli. Teraz wszyscy mamy to samo po równo. G**no.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

No może podpalanie na oślep drogich samochodów jest nie elegancką praktyką w końcu nie każdy bogaty jest złodziejem…
myślę jednak że odpowiednio wymierzone akcje bezpośrednie mogły by przynieść sporo pożytku …

Jak zwykle i tym razem przekazy medialne utwierdzały krzywdzące stereotypy… tak jak by każdy anarchista był chuliganem z zapałkami …
Natomiast takiego uzbrojonego w merytoryczne argumenty zamiast kamieni to nie specjalnie pokazują …
https://www.youtube.com/watch?v=q41nzYj5-Jg

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A u Nas…,,Wsi spokojna, wsi wesoła,, ….5% najbogatszych Polaków posiada ,,aż,, 20 % majątku. Jesteśmy najmniej rozwarstwionym społeczeństwem świata. Więc po co to ,,to,, u Nas ?

Szaman
Użytkownik
Szaman

Z paleniem samochodów to można by się kłócić, Argumenty w stylu że jak ktoś jeździ rowerem to nie umie rozpoznać samochodu burżuja akurat są śmieszne :D Niemniej pytanie raczej powinno być takie: Po co to robić skoro to odniesie odwrotny skutek. Przecież jak spalą tym szują samochody to ci tylko potrącą z pensji swoim niewolnikom w zakładach i kupią se nowe. Nie mówiąc o tym że rynek się cieszy bo każdy przejaw zniszczeń to dla kapitalizmu odroczenie wyroku śmierci.

Przecież to jasne że kapitalizm rozpadnie się naturalnie gdy dojdzie do nieuniknionego tak wielkiego kryzysu że już nie będzie się dało go wskrzesić bo wybuchną zamieszki na niewyobrażalną skalę.. chyba że spojrzymy na tą sytuacje jako na preludium do tego kryzysu w tym kontekście to co się dzieje jest po prostu nieuniknione.

Mnie raczej mierzwi cały czas to czy takie ruchy nie są po prostu gdzieś odgórnie sterowane szczególnie jak słyszę o tej organizacji. Nie wiem może jestem pesymistą albo opłakany stan społeczeństwo polskiego gdzie solidarność i organizacja przeciw niesprawiedliwości to jedynie historyczny motyw ale trudno mi uwierzyć żę niema tu jakiegoś “filantropa” który macza w tym palce.

@agama
“To jest zwykłe s…o, chamstwo i bezprawie i jeszcze chcieliby to przeszczepić na grunt polski. Do roboty się brać, a nie rozróby robić. Wyłapać wszystkich co do jednego i obciążyć karami za straty. Nie ma kasy, by oddać, to prace społeczne dopóki nie spłaci.”

Taka postawa z twojej strony to dokładnie jest powód dla którego oni się pojawili i dla którego będzie ich coraz więcej również w Polsce. Brzmisz jak pan który pogania i zarządza swoimi niewolnikami. Gdybym coś takiego usłyszał od ciebie to osobiście też uciekł bym się do przemocy. Twoja arogancja i ignorancja jest tak niemożliwie wygórowana że życzyłbym ci tylko żebyś się nie potłukła za bardzo gdy już z wierzchołka tego wzgórza spadniesz.

@Stanley

“Samochody elektryczne pewnie też ucierpiały bo tylko bogaci mogą sobie pozwolić na taki kaprys nie mający żadnego ekonomicznego uzasadnienia…”

Samochody elektryczne są tak drogie właśnie z powodu burżuazji polecam film “Kto zabił elektryczny samochód” Palenie ich bogaczom to nawet dobry pomysł bo wzrośnie zapotrzebowanie przyspieszy produkcja i obniżą się koszta produkcji a ci którzy na pierwszym miejscu zawinili teraz zapłacą za szkodę z własnego portfela :D (oczywiście żartuje tu sobie bo jak pisałem wyżej to nie popieram z innych pobudek:P)

@MvS

“Typowy zielono-czerwono-czarny relatywizm. Ja nie mam, bo mi się nie chciało pracować, to podpalę tym, co mają, bo chcieli. Teraz wszyscy mamy to samo po równo. G**no.”

Ten sam poziom ignorancji co Agama i za razem taka sama bieda umysłu. Tacy ludzie jak wy to niestety ofiary systemu w którego obronie nieświadomie stajecie. Zaszczepiona iluzoryczna ideologia sukcesu wypracowanego ciężką pracą. Przekonanie o swojej wyższości nad ludźmi o innych aspiracjach życiowych niż zostanie korporacyjnym biologicznym robotem. A także klapki na oczach na kryzys do jakiego doprowadza ów system. Na przemoc systemu wobec jakichkolwiek form sprzeciwu.

Wydaj wam się że to po prostu jakiś motłoch który wyszedł na ulice bo im się pracować nie chce nie dostrzegacie istotnych korelacji pomiędzy tłumieniem dialogu społecznego i powszechną manipulacją medialną a wybuchami agresji wśród zagłuszonych i spałowanych za próbę wyrażania swojego zdania, obywateli.

Oczywiście jak już pisałem wyżej nie popieram takiego zachowania ale nie jestem też takim przemądrzalcem żeby nie widzieć przyczyn takiego zjawiska.

To że ty czy agama sobie pokrzyczycie do roboty lenie to nie zmieni faktu że któregoś dnia i wasz samochód spłonie jeśli wszyscy się nie zjednoczą przeciwko opresji kłamstwu i wyzyskowi elit rządzących. Stojąc biernie stajecie się narzędziem w rękach tych którzy doprowadzili do tych zamieszek swoim postępowaniem.

To nie w tym rzecz żeby popierać palenie samochodów i niszczenie mienia tylko żeby zrozumieć ich prawdziwą przyczynę i uczciwie wskazać winnych a winni nie są ci którzy tam protestują tylko WY !

Dlaczego wy? bo będąc jednocześnie ludźmi na tyle świadomymi żeby szukać alternatywnej wiedzy tu na WM potępiacie “dzieciaki” za to że buntują się w głupi sposób przeciwko swoim patologicznym rodzicom zamiast potępiać patologicznych rodziców za to ze używali na dzieciach przemocy okrucieństwa i manipulacji.

To rzesze takich ludzi jak wy są właśnie powodem tego dlaczego do takiego stanu rzeczy dochodzi bo przy jednoczesnej świadomości pewnych procesów, jesteście na tyle durni żeby dać się podpuszczać na siebie zamiast wspólnie walczyć przeciwko temu co się dzieje.

Gdybyście dajmy na to wszyscy wyszli na ulice w pokojowych protestach i pojawiło by się kilka milionów polaków jednego dnia w całym kraju to media nie zagłuszyły by takiego wydarzenia i nie mogły by odwrócić kota ogonem. Co za tym idzie NIE doszło by NIGDY do radykalizacji młodzieży i powstania takich bojówek. To wasza bierność i przekonanie o swojej wyższosci tworzy takich ludzi więc Właśnie dlatego to WY miedzy innymi jesteście odpowiedzialni.

jarchmiel
Użytkownik
jarchmiel

Próbuje to przeszczepić na nasz grunt tzw “totalna opozycja” ale na szczeście ludzie nie są ślepi i w większośco pozostają głusi na ich nawoływania. A oni w swej bezsilności potrafią tylko donosić do swoich Panów, żeby im pomogli. W normalnym kraju widząc, że nie mają poparcia społecznego (oprócz tych których interesów bronią) powinni się już dawno wycofać. A tak trwają z uporem przy przegranej sprawie pogrążając siebie coraz bardziej.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Czym nie jest anarchia:
http://www.dailymotion.com/video/x2t2b0g

nie zapominajmy że nie ma nic wspólnego z socjalizmem

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Przestałem czytać jak zobaczyłem tekst o czerwonych flagach , marksistach i komunistach..

Imbecylizm wtórny …. jesteśmy antyfaszystami (antynazistami) itd – hurra!!!!
ale ludzie popierający system , który pochłoną o wiele więcej ofiar niż zabrał nazizm czy faszyzm, to już spoko goście, i mogą z nami iść w pochodzie – nosz ku,,,,,a !!

To taki sam imbecylizm jak ludzie z Che Guevara na koszulce popierający z cała stanowczości homoseksualistów.

Szaman
Użytkownik
Szaman

@dagome12345

“ale ludzie popierający system , który pochłoną o wiele więcej ofiar niż zabrał nazizm czy faszyzm, to już spoko goście, i mogą z nami iść w pochodzie – nosz ku,,,,,a !!”

Ludzie nieznający ideologii o której mówią i historii którzy powielają populistyczne bzdury rozpowszechniane przez anty komunistów, jak ty, to jest imbecylizm wtórny.

Kapitalizm i demokracja wojnami w imię “demokratycznych szybów wiertniczych”, czy też wspaniałym kapitalistycznym rozwojem przemysłu wymordowały tylu ludzi że ten komunizm to się nawet nie umywa do tego ludobójstwa o którym mówisz jednak nie w tym sek a raczej w tym jak żałosne są jednostki które po odkryciu jakiegoś nielubianego pojęcia w tekście, spisują to o czym jest mowa na straty i zaprzestają czytania.

Nic dziwnego że masz tak skąpą i zmanipulowaną wiedzę skoro czytasz tylko to co ci się podoba i nie próbujesz nawet zrozumieć racji drugiej strony ;]

Może najpierw poczytaj sobie czym w założeniu był komunizm, i czym w założeniu jest kapitalizm, poczytaj sobie też jak wyglądał “komunizm” w wydaniu sowieckim i zastanów się czy kiedykolwiek dążono do realizacji jego podstaw czy też może władza wykorzystała i zmanipulowała rodzące się wśród ludu nastroje do osiągnięcia swoich celów tak jak robi to z każdym innym systemem.

Po prostu przykro mi się robi jak czytam takich ludzi jak ty bo pokazujesz swoim zachowaniem tylko smutne świadectwo tego jak ignorancki i krótkowzroczny potrafi być człowiek. Też z wieloma rzeczami się nie zgadzam to nie znaczy ze nie poświęcam czasu na poznanie poglądów strony przeciwnej. Ty widzisz wszystko czarno biało komunizm zło a twój ustrój (jakikolwiek faworyzujesz) dobro. Nie szukasz balansu. Niektóre załozenia komunistyczne są absurdalne ale inne znacznie lepsze, Obok marksizmu są też inne nurty socjalistyczne i wrzucanie ich do jednego worka to kolejny przejaw imbecylizmu . są też rożne hybrydy systemów skąd możesz wiedzieć ze któraś nie jest lepsza niż to co mamy jeżeli w momencie gdy usłyszysz słowo komunizm albo elementy komunizmu to przestajesz czytać?

Zachowujesz się jak przeciętny człowiek z zepsutym radiem: stwierdzasz radio jest zepsute bo mnie kopnął prąd, trzeba wyrzucić, zamiast tak jak inteligentny wykształcony człowiek elektronik mechanik rozumiejący jego funkcjonowanie który zajrzy do środka i stwierdzi aha! kabel ma przebicie na obudowę! Zmieńmy kabel i po kłopocie. Po co od razu wyrzucać całe radio? Z tego rosną tylko kupy elektronicznego syfu.

Tak samo jest z każdym innym aspektem naszej rzeczywistości również z ideologią promowaną przez komunistów. Wielu z nich dokonało naprawy ideologicznej tego systemu i to że źle ci się kojarzy nazwa nie znaczy że ich założenia są pozbawione sensu i promują dyktaturę. Czasem wystarczy że system ma jedna lukę a ta luka sprawia że zaczyna działać zupełnie inaczej. to nie znaczy ze należy wyrzucić system tylko zidentyfikować i poprawić niektóre błędy..

Takim samym błędem z resztą obarczony jest wolny rynek dlatego teraz mamy korporacjonizm i rynek centralnie sterowany przez banki i korporacje. który prowadzi do takiego samego ludobójstwa i krzywd.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Szaman

Widzisz z twojego toku rozumowania wynika, że jeśli tylko nosisz jakiekolwiek ubranie zamiast własnoręcznie utkanego worka z lnu , mieszkasz w budynku, a nie w szałasie w patyków, używasz komunikacji miejskiej zamiast własnych nóg( nie wspomnę o własnym samochodzie), korzystasz z komputera(smartfona) ,a nie wysyłasz znaków dymnych itd itd to sam się stajesz częścią tego demokratyczno-kapitalistyczno-przemysłowego boga wojny ,który uśmiercił więcej ludzi niż komunizm.
Nie zaprzeczysz bo powyższego postu nie umieściłeś siłą woli wspomaganą energią kosmosu :)

Świetnie zdajesz sobie sprawę ,że mówimy tutaj o nurtach politycznych, myślowych, ideologicznych ( czy jak tam nazwać tę cholerę), a odwracasz kota ogonem byle wyszło na twoje.

Komunizm to komunizm czyli zbrodnicza ideologia próbująca wybudować nieosiągalną utopie.
Każdy kto nosi jakiekolwiek symbole z czerwoną flagą , czerwoną gwiazdą, sierpem -młotem, zachwyca się Marksem czy Leninem pluje na groby dziesiątków milionów ofiar tego zbrodniczego systemu( w tym członków mojej rodziny). Koniec kropka.

To ,że w drugiej połowie XX zachodnioeuropejska młodzież , której nie dotkną w żaden brutalny sposób komunizm (Maoizm) nosi z dumą czerwone ubranka, i wykształcony człowiek w XXI wieku potrafi powiedzieć ,że jest komunistą to już inna historia – pokazująca jak krótką i wybiórczą pamieć mają ludzie :(

Specjalnie na końcu wspomniałem o Che Guevara , który jest najdobitniejszym przykładem zrycia beretów obecnych “czerwonych rycerzy wolności” . Jak można nosić koszulki gościa , który budował obozy koncentracyjne dla homoseksualistów i równocześnie popierać równość wszystkich ludzi bez względu na ich orientacje seksualną???
Przykład Che Guevara stawiam zawsze jako kropkę na “i” bo pokazuje jak głupie i wybiórcze jest myślenie tzw czerwonych wolnościowców , pokazuje także ich brak wiedzy i zmanipulowanie jedną ideologią pochodząca z jednego nurtu bez próby zrozumienia drugiej strony ;]

Tylko błagam nie pisz mi ,że komunizujący ludzie wiedzą cokolwiek o Che Guevara bo użyłem tego argumentu to zatkania twarzy kilkanaście razy w realu (i wirtualu) i nigdy nie spotkałem się z inteligentną odpowiedzią , ponieważ komuniści charakteryzują się większą ignorancją i zaślepieniem niż “wyznawcy innych nurtów”.
Taka prawda.

PS.
Niedostrzeganie błędów komunizmu , wybiórcze przyjmowanie tej ideologi (sytemu?) to jak popieranie narodowego socjalizmu Hitlera z małym pominięciem wojny, holokaustu …. Z wszystkiego można wyciągnąć jakieś pozytywy , nawet z brutalnego morderstwa noworodka ( bo przecież jedno życie mniej to lepiej dla nasze matki Gai (poprzez mniejsze jej zatrucie ))
PZDR

Szaman
Użytkownik
Szaman

“Widzisz z twojego toku rozumowania wynika, że jeśli tylko nosisz jakiekolwiek ubranie zamiast własnoręcznie utkanego worka z lnu , mieszkasz w budynku, a nie w szałasie w patyków, używasz komunikacji miejskiej zamiast własnych nóg( nie wspomnę o własnym samochodzie), korzystasz z komputera(smartfona) ,a nie wysyłasz znaków dymnych itd itd to sam się stajesz częścią tego demokratyczno-kapitalistyczno-przemysłowego boga wojny ,który uśmiercił więcej ludzi niż komunizm. Nie zaprzeczysz bo powyższego postu nie umieściłeś siłą woli wspomaganą energią kosmosu :)” Znów dajesz pokaz swojego dualistycznego poziomu rozumowania, jeśli nie popieram kapitalizmu to oczywiście powinienem mieszkać pod drzewem ponieważ gdyby nie on to bym nic nie miał po za wytworem własnych rąk. Błagam! Co ty myślisz ze gdyby nie system to ludzie żyli by na drzewach ? gorszego kretynizmuy nie słyszałem. To właśnie przez ten system miliony ludzi co roku umierają z powodu głodu, braku środków do życia i podstawowych warunków sanitarnych ponieważ on niczego nie dale tylko właśnie OKRADA nas z produktów naszych rąk które w innym wypadku były by już tak zaawansowane że TAK energia płynęła by z Kosmosu. Wystarczy przyjrzeć się ile patentów i doskonałych wynalazków/ideii wolnościowych ten system zamiótł pod dywan w imię zysków!: -zderzaki łagiewki- koniec śmiertelnych wypadków drogowych -samochody na wodę (koniec skażenia! ropą i produktami ropopochodnymi) -samochody elektryczne (jak wyżej) -tanie i odnawialne sposoby na wytwarzanie energii elektrycznej -walka z wolnym oprogramowaniem tworzonym przez wszystkich -walka o kontrolę nad informacją przez prawa autorskie! – Przemysł atomowy i związane z nim skażenie i choroby! Itd. Gdyby nie ten pasożytniczy system który ma za zadanie kradzież środków ludziom. to ludzkość byłą by już dawno w erze dobrobytu i harmonii z przyrodą i innymi narodami Tak mamy wojnę o surowce o wpływy i kontrolę nad światem ponieważ kilku “ciężko kradną– o przepraszam pracujących” ludzi wzbogaciło się na tyle że nie ma nad nimi kontroli i robią sobie co chcą. “Komunizm to komunizm czyli zbrodnicza ideologia próbująca wybudować nieosiągalną utopie. Każdy kto nosi jakiekolwiek symbole z czerwoną flagą , czerwoną gwiazdą, sierpem -młotem, zachwyca się Marksem czy Leninem pluje na groby dziesiątków milionów ofiar tego zbrodniczego systemu( w tym członków mojej rodziny). Koniec kropka.” No to tak jak powiedziałeś na początku każdy kto nosi telefony komórkowe, korzysta z komputerów i samochodu, pluje na groby setki milionów ludzi którzy giną każdego dnia żebyś ty mógł z nich korzystać :P Fala imigrantów to przecież efekt walki USA ze “zbrodniczą” dyktaturą w Syrii co do której powołano psycholi i fanatyków religijnych ponieważ prezydent syrii nie zgadzał się z jaśnie oświeconą jedyną słuszną opcją. Wojna w iraku to po to żebyś miał wiecej plastikowych gadżetów i pełne półki sklepowe, siedział cicho i nie buntował się plując na komunizm który przecież miał puste półki sklepowe głód kiłe i mogiłę… Tylko widzisz za nieudolność komunizmu cierpiały społeczeństwa które go przyjęły a za nieudolność kapitalizmu cierpią społeczeństwa które go nie chcą.Teraz cierpienie jest daleko więc co ja się będę przejmował prawda?:P Mi jest dobrze:P A to są tylko 2 z tysięcy przykładów w których i tak zginęły lub popadły w nędzę miliony ludzi. Co od Che Guevary nie będę się tu odnosić bo połowa jego historii jest napisana przez jego zwolenników a druga połowa przez Stany zjednoczone które musiały go naturalnie zwalczać gdyż świadectwo jego poczynań nie stawiało w dobrym świetle Kapitalistów:P jest to więc temat rzeka. “Niedostrzeganie błędów komunizmu , wybiórcze przyjmowanie tej ideologi (sytemu?) to jak popieranie narodowego socjalizmu Hitlera z małym pominięciem wojny, holokaustu …. Z wszystkiego można wyciągnąć jakieś pozytywy , nawet z brutalnego morderstwa noworodka ( bo przecież jedno życie mniej to lepiej dla nasze matki Gai (poprzez mniejsze jej zatrucie )) PZDR” Tu znów lecisz w czarno białe pułapki myślowe. Każda filozofia traktuje o jakimś problemie i oferuje jakieś rozwiązanie tego problemu jednak proponowane rozwiązania mogą mieć po prostu swoje błędne założenia wynikające z błędu poznawczego lub niezrozumienia tematu. Ty twego nie rozumiesz dlatego piszesz bzdury o tym że traktowanie wybiórczo to ucięcie jednego kawałka z tego przyklejenie do drugiego kawałka z czegoś innego i gotowe;] Oczywiste jest że z takiego idiotyzmu wyjdzie nam miszmasz. Twój argument z dzieckiem jest tak tendencyjny ze sie nawet zastanawiałem czy komentować ale niech będzie.. :D Dlaczego używasz argumentu morderstwa dziecka czyli 2 symboli biednego niewinnego dziecka z pojęciem najokrutniejszej zbrodni czyli świadomoego celowego i premedytacją, zabójstwa dokonanego na kimś? :P Co myślisz że zabijesz mi ćwieka tym że uciekniesz się do taniej zagrywki manipulacyjnej stawiającej ideologię której nie lubisz na równi w zdaniu z powyższymi synonimami? Naprawdę błagam bo rzygać się chce :P jak chcesz rozmawiać to rób to na poziomie. Nigdzie nie pisałem o pozytywach płynących Z! komunizmu w formie jakiej go przedstawia historia tyko o pewnych ASPEKTACH sfery społeczno ekonomicznej których to problematykę porusza i oferuje lepsze rozwiązania tych problemów.. Twoje podejście jest smutne jak już pisałem wyżej bo jesteś troche jak katolik który nie potrafi wczuć się w buddystę bo boi się zrezygnować z pewnych schematów myślowych gdyż obawia się kary bożej. Tak samo ty obawiasz się pojęcia komunizm i wszystkich ideologi z nim związanych jak diabła mimo tego że wiele koncepcji skupianych wokół tego izmu i wyrosłych na zgliszczach tego systemu oferuje lepsze rozwiązania, co więcej i tu ja zabiję ci ćwieka :P Jeżeli korzystałeś lub korzystasz z systemu Linux lub innego z darmowego oprogramowania, to skorzystałeś z dobrodziejstwa powstałego na skutek ideologii bliższych komunizmowi niż myślisz:P Tak samo komunikacja publiczna czy też inne środki transportu publicznego w szczególności te darmowe, są wytworem ideologii komunistycznej. A może naprawiałeś kiedyś samochód w oparciu o internetowe dobrowolne porady innych znawców tematu ? to też są elementy komunizmu :P O a drogi publiczne, chodniki przecież to dobro dla wszystkich po równo tak jak zakłada idea komunizmu:P wspólne parki bez opłat, a nawet przeglądarka z której być może korzystasz:P Kapitalizm zakłada bowiem licencjonowanie wszystkiego łącznie z wiedzą a najlepiej i powietrzem a więc tylko idiota w kapitalizmie dostarcza drugiemu człowiekowi informacji czy też narzędzi nieodpłatnie poświęcając swój czas kiedy może w tym samym czasie na tym zarobić. To kapitalisci wymyślilis takei dziadostwa jak płatne autostrady… Czytaj więcej »

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Szaman

Ostatni wpis , bo rozmowa z tobą to jak walka z wiatrakami…

Widzisz, i jak zwykle, jak każdy tzw wielki czerwony obrońca sprawiedliwości nie potrafisz uzasadnić noszenia koszulek z Che Guevara przez wyznawców czerwonej utopii.
Używam Che Guevara jako symbolu, bo bezapelacyjnie ukazuje wybiorczość w myśleniu i postrzeganiu świata przez komunistów. Co jest wygodne to bierzemy, co będzie źle postrzegane to odrzucamy , a jak nam to ktoś wytknie, to zwyzywamy go od nieuka , ograniczonego kapitalisty ( choć nim nie jest) itd.
Tak się składa ,że o historyczne postrzeganie Che Guevary jako homofoba walczy południowoamerykańska liga ( czy grupa) walcząca o prawa homoseksualistów ( nie pamiętam tego kilku literowego skrótu).
I oczywiście co , jak wybrnąłeś z sytuacji ? oj tam oj tam , jest w to zamiesza Amerykańska propaganda i nikt tak naprawdę nic nie wie na ten temat, i nie warto się tym zajmować.
Typowa odpowiedź na każda głupotę i nielogiczność obecnych komunistów.

Pokaż mi choć jeden kraj w Europie gdzie tzw genderowo-lewacko-utopijna-komunistyczna społeczność może się rozwijać ??
Mówię z góry ,że rozjadę w pięć sekund Szwecję, Francję, Niemcy, Anglię, Hiszpanie i wykaże jak wielkimi hipokrytami są te kraje i ich społeczności.
Jak wykorzystuje się komunistyczne zapędy ( lewicowe ideolo) owych społeczeństw do wybielania (usprawiedliwiania) realnych poczynań ich władz w imię dalszego życia w komfortowych warunkach.
Obecni komuniści (lewicowcy) są tak przekonani o swoje zajebistości ,że nawet nie zauważają tego ,jak są permanentnie wykorzystywani do ugruntowania obecnego sytemu wyzysku. Ale nie można im tego uzmysłowić ponieważ są tak zaślepieni – wróć do przykładu Che Guevary;)
Zauważyła to już sama Naomi Klein w swojej książce No Logo czy Doktrynie Szoku (nazywa się ją autorką biblii antyglobalistów- dla tego przeczytałem jej książki ).

Wykorzystujesz do walki odgórne założenie ,że nie wiem co się dzieje na świecie, czemu wybuchają wojny itd
Niech ci będzie ,przecież ty wiesz wszystko ….. i znasz mnie na wskroś :)

PZDR

MvS
Użytkownik
MvS

@Szaman
Nie wiem dlaczego rozszerasz temat; pisałem tylko o samochodach i niemożności (z definicji) stwierdzenia ich burżujskości. Nie ma górnej granicy wypasienia samochodu, kupujesz taki jak chcesz i jaki możesz. I bardzo dobrze. Nie do pomyślenia obecnie byłaby urawniłowka do jednego typu: wszyscy mają to samo (w domyśle z produkcji państwowej i pewnie na przydział) i nie ma możliwości poprawy. Sam jestem na to dobrym przykładem: kiedyś jeźdźiłem Lanosem i zazdrościli mi robotnicy budowlani, którzy mieli malucha. A mnie to dziwiło. Teraz jeżdżę Foresterem i zazdroszczą mi posiadacze Lanosów a mnie to nadal dziwi. Gdybym mógł zamienić Forestera na Cayenne to bym tak zrobił. Dlaczego? Nie dlatego, żeby pokazać status i wywyższyć ponad motłoch, jak pewnie chciałbyś napisać, tylko dla komfortu kręgosłupa i przyjemności z jazdy. W jednym wypadku jestem za urawniłowką: jeżeli wszyscy dostaną Porsche z przydziału. Nie wcześniej. Dopóki to nie jest możliwe pozwolę sobie zachować stanowisko, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i nikt nikomu nie może wytykać, że jego bryka jest burżujska, bo kupił ją gromadząc kapitał. A ktoś zrobił to niby inaczej ? Napisał do Świetego Mikołaja ?
Wnerwiają mnie ludki, które na pytanie “Co odpowiedziałbyś wszystkim tym, oburzonym spalonymi samochodami…” mówią “Jest to moim zdaniem usprawiedliwione działanie uderzające w kapitał…”
Co to za solenie ?
Wszyscy rewolucjoniąści jeżdżą własnoręcznie składanymi pojazdami? No bez jaj !

Aida
Użytkownik

@Szaman
Zwracałeś się do mnie, nie do @agama.
Szaman chuligan to chuligan bez względu na pobudki, nie popieram takiej formy protestu przeciwko wyzyskowi. Własność to świętość, ciekawe czy jeśli by przyszli i spalili Twój dom, to tak samo byś bronił ideologi anarchistycznej. Piszesz do mnie jakbym była obrzydliwym kapitalistą dorabiającym się na krzywdzie innych, tymczasem jestem sobie zwykłym szaraczkiem, o przeciętnych dochodach, który jeździ używanym samochodem średniej klasy, także Twoje moralizowanie jest nie trafione.

Szaman
Użytkownik
Szaman

@dagome12345 Hehe wiedziałem że od razu trafię do pudełka komunistów jak tak napisze. chciałem potem nawet napisać tylko nie wsadzaj mnie do pudełka komunistów bo to tylko pogrąży twój dualistyczny światopogląd ale przyszło mi to do głowy za późno i już nie mogłem edytować komentarza:P Ten twój Che Guevara. Uczepiłeś się go i ludzi noszących koszulki z tym osobnikiem tak samo jak niektórzy katolicy czepiają się pacyfistów noszących pacyfkę w którym dopatrują się odwróconego krzyża Nerona i myślisz że jesteś sprytny bo coś tam wyczytałeś o ludku co twoim zdaniem powaliło by wszystkich na kolana gdyby tylko zechcieli przeczytać to co ty :D “Pokaż mi choć jeden kraj w Europie gdzie tzw genderowo-lewacko-utopijna-komunistyczna społeczność może się rozwijać ??” Tak widać od razu że twoim zdaniem cała europa została opanowana przez lewacką komunistyczną blebelble. Wiesz że dzwonią le nie wiesz w którym kościele więc zakładasz że w tyk w którym zamordowano czy też pokrzywdzono członków twojej rodziny.. typowe:P Obaj widzimy To samo zagrożenie tylko że ty wychowując się w kraju w którym panuje narracja antykomunistyczna zaczynasz się tego wielce przeklinanego komunizmu doszukiwać tam gdzie go nie ma i nigdy nie było ale gdzie dzieje się równie źle co za czasów przeklinanych przez antykomunistów. nie potrafisz zrozumieć że to zagrożenie ubrane w szaty lewicy i prawicy tak na prawdę spowodował kapitał korporacji i banków sterowany przez zupełnie inną siłę. Tej sile nie da się przykleić do końca łatki komunisty ani kapitalisty bo mamy tu do czynienia z 3 “jakością”. W tym kontekście twoje komentarze są właśnie po prostu rażącą próbą rozpoczęcia gów**burzy z komunistą którym nie jestem a jedynie po prostu cię podpuszczam i staję w opozycji do twojej postawy w nadziei że zobaczysz teraz na końcu dyskusji jak bardzo dałeś się złapać w pułapkę tego dualizmu który służy jedynie trwonieniu energii na próżne kłótnie kapitalistów z komunistami. Prawda jest tak że OBAJ dostrzeżemy elementy swojego wroga (komunizmu czy też kapitalizmu) w tym co się dzieje w krajach które wymieniasz ponieważ system łaczący elementy tych systemów JUŻ powstał tyle żę zamiast wyciągnąć z tych systemów pozytywne aspekty aby stworzyć system lepszy od 2 pozostałych to twórcy tego nowego systemu wyciągnęli aspekty które najpeliej nadawały się do kontroli i inwigilacji oraz ubezwłasnowolnienia obywateli przy jednoczesnej możliwości bogacenia się bezgranicznie kosztem innych. pod jedna flagą mamy tu więc: -wadę wolnego rynku do tworzenia się monopoli (stąd korporacjonizm) -cenzurę, poprawność polityczną i nowomowę (wada komunizmu) -stawianie kapitału nad dobro człowieka oraz bezgraniczne wznoszenie jednej jednostki ponad ogół (wada kapitalizmu) przy jednoczesnym traktowaniu praw kolektywu ponad prawa jednostki ale tylko na poziomie biedoty której jest 90% ale biedota nie zdaje sobie z tego sprawy ponieważ zapewniono jej iluzoryczną makietę tego czym powinien być kapitalizm czyli potencjalnie pełne półki żywności i innych gadżetów sęk w tym że produktów ze styropianu, plastiku kiepskiej jakości z planowanie skróconą żywotnością. -multi religijność przy jednoczesnym “umaterialistycznieniu” tych religii i sprowadzeniu ich do produktów i usług (to kapitalizm jak i komunizm miały podobną wadę) -coraz większe odbieranie dóbr wspólnych i zastępowanie ich substytutami (np niszczenie naturalnych jezior i rzek i tworzenie na ich miejsce basenów i parków rozrywki które są płatne ;] (wada kapitalizmu) I można by tak w nieskończoność wyciągać wady obydwu systemów i wyjdzie na to żę mamy dokładne to co z tego powstało ;] MvS@ Tu nie chodzi o to żebyś nie mógł kupić sobie super samochodów tylko o symbol nierówności. Dzisiejszy system jest tak skonstruowany że NIE MOŻE być tak żeby wszyscy inteligentni i pracowici ludzie mogli kupić sobie ferrari mimo tego że wnoszą ten sam wkład pracy a nawet większy niż ludzie o tej samej inteligencji których stać na te samochody ponieważ podstawą tego systemu jest AKUMULACJA KAPITAŁU w rękach nielicznych przy jednoczesnym ubożeniu reszty. System ten dodatkowo niszczy i odbiera wszystkim dobra ogólne takie jak przyroda, czyste powietrze, przestrzeń żeby zawłaszczyć ją dla tego grona “wybranych” W tym kontekście osoby które domagają sie poprostu przestrzeni i warunków do życia, zagłuszane przez media i władze, zaczynająbiegac po ulicy i po prostu walczyć o swoje. Ja np nie mówię że wszyscy powinni mieć po równo ale gdyby każdy dostawał środki według zasług zdolności i inteligencji to gwarantuję ci że dysproporcje społeczne nie przekraczały by 100% płacy ponieważ nawet geniusze nie są super wszechmocni. Tym czasem dysproporcje zarobków i możliwości niektórych jednostek w praktyce przekraczają 10000% krotnie to co ma przeciętny zjadacz chleba i w żadnej mierze nie przekłada się to na wkład tych jednostek w społeczeństwo a raczej na poziom niegodziwości i oszustw jakich się dopuścili. Zwolennicy systemu oczywiście powiedzą ci że to nie prawda ponieważ tak jak piszesz: przecież kiedyś jeździłeś Lanosem a teraz jeździsz foresterem tylko ze nie zauważasz tego że są inne osoby z podobną albo i nawet mniejszą inteligencją i wkładem pracy własnej latają sobie odrzutowcem albo śmigłowcem i to nie dlatego że są lepsze czy też wkład ich pracy dla społeczeństwa był większy a jedynie dlatego że mieli szczęście zaliczyć się z rożnych względów do grupy uprzywilejowanej lub też najzwyczajniej w świecie okradli wszystkich np sprzedając im uzależniającą truciznę i uniknęli kary ponieważ w tym systemie wszystko da się zakłamać jak masz pieniądze. :P Aida@ A wybacz nie wiem skąd wzięła mi sie Agama, jak się człowiek śpieszy to czasem coś źle przeczyta:P chuligani nie chuligani.. płonące domy czy nie Zastanówmy się co ty byś zrobiła gdyby z kolei policja gdy próbujesz wyrazić swój sprzeciw, zaczęła cię pałować ;] Może jak by mi zniszczyli własność to byłbym wściekły i by mnie zaślepiło, trudno powiedzeić bo nigdy sie w takiej sytuacji nie znalazłem, ale moja osobista frustracja nie miała by tu w zasadzie żadnego znaczenia bo fakty są takie żę to nie oni są tu przyczyną tego co się dzieje tylko opresyjna władza która wciąz zacieśnia wokół nas swoje macki. A zastanów się co by było gdybyś ty np sie zdecydowała nie szczepić dziecka a przyszłą by policja i siłą chciała by to zrobić. Policjanci niby bogu ducha winne pieski wytresowane żeby szczekać jak im każą ale podejrzewam że byś się targnęła i szczepionki… Czytaj więcej »

MvS
Użytkownik
MvS

@Szaman
Jeśli chodzi o pobudki to jak najbardziej wiem o co ci ludzie walczą, nie ma tu nic do tłumaczenia. Korporacjonizm boli mnie tak samo.
Tyle, że nie o to mi chodzi. Spalenie samochodu menadżera ma coś innego na celu niż wyładowanie frustracji ? Poszli młodzi gniewni poprotestować, wybili parę witryn, zjarali trzy merce, dwie bejce i osiem peżotów przy okazji. Oj tam, oj tam, troche ich poniosło, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.
Akumuacja kapitału to nie problem.Wszyscy jesteśmy kapitalistami, można zbierać też kapitał intelektualny, wiedzę, doświadczenie. Problem to procent i pieniądz dłużny. Procent, który nie wynika z niczego i generuje spiralę zadłużenia, która wciąga KAŻDEGO. Zmienią to rzucając butelkami i kamieniami? Tia, jasne.
Uważam, że zmiana, realna, dokonuje się już teraz. Wymiana informacji to potężna broń. Ostatnio mnie pozytywnie rozwaliła prośba znajomego w garmażerii o nie podgrzewanie jedzenia w mikroweli, bo to szkodliwe. Dawno temu coś stam mu wspomniałem o polaryzacji wody i że “zła woda” dewastuje komórki. Ja się dowiedziałem od pewnego pracownika naukowego. Taki łańcuszek szczęścia. To działa. Rozmawiajmy ze sobą, ostrzegajmy się nawzajem, opowiadajmy dowcipy o tych nadętych dupkach z korpo ale nie dewastujmy i nie niszczmy. Z destrukcji nie może wyjść nic konstruktywnego. Z nienawiści nie będzie miłości. Z niewiedzy nie powstanie wiedza. I wiesz, marzy mi się świat gdzie wszyscy mają po równo. Równe szanse, równy dostęp do wody, żywności, równe możliwości realizacji pomysłów i planów. Gdzie wszyscy po równo mają wywalone na to w co kto się ubiera i dokąd jezdzi, żeby odpocząć. Gdzie ludzie zbierają się w grupy po to by coś wspólnie wymyśleć, zbudować, Taki świat jest coraz bliżej a ONI, oni przegrali. Tylko jeszcze gryzą i kopią. Ale to już truchła. Pozdrowienia

Szaman
Użytkownik
Szaman

@MvS
“Akumuacja kapitału to nie problem.Wszyscy jesteśmy kapitalistami, można zbierać też kapitał intelektualny, wiedzę, doświadczenie. Problem to procent i pieniądz dłużny. Procent, który nie wynika z niczego i generuje spiralę zadłużenia, która wciąga KAŻDEGO. Zmienią to rzucając butelkami i kamieniami? Tia, jasne.”

Właśnie że problem bo to przez pieniądz jako dług ta Akumulacja właśnie następuje przecież. Jak masz i pożyczasz komuś na procent to chociaż nic nie zrobiłeś pożytecznego to po miesiącu masz już więcej jak nie masz to pożyczasz od kogoś i pracujesz 2 razy dłużej na coś co jest wartę połowę tej pracy bo musisz spłacić dług. Tak ot ktoś kto MA bogaci się nierównomiernie do włożonego wysiłku w stosunku do tego kto nie ma i ta dysproporcja nie jest naturalna.

Ja też się nie zgadzam z taką formą protestu co z resztą napisałem już w pierwszym poście ale mierzwi mnie postawa wyzywania takich ludzi od leni i motłochu ponieważ rozumiem tez że nie wszyscy są na tym samym poziomie zrozumienia a oni walczą o to samo co my (chociaż tak jak pisałem mogą być zmanipulowani ) tyle tylko że w niemądry sposób.

Też uważam że wiedza niesie ze sobą zmianę ale czasem też ta wiedz rozprzestrzenia się wolniej niż dezinformacja a to już proces rozkładu a nie budowania. Moim zdaniem można się dziś kłócić czy ONI są tacy słabi i przegrywają czy też jest dokładnie na odwrót i to mnie właśnie martwi.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@ Szaman

ojjjj, jak ja bym chciał żeby życie było tak piękne i proste jak w twoich opisach.
A przykład Che Guevary będę wyciągał nadal , nie z powodu chęci poczucia wyższości, tylko z powodu jakim jest twoja osoba.
Mówisz ,że chcesz wyciągać z rożnych systemów to co dobre itd, tyle ,że to wymaga pójścia na kompromis i możliwość przyznania się do winy, ignorancji i niewiedzy (dopuszczenie do myśli tego ,ze jednak mądrzejsi od ciebie mogli cię zmanipulować).Ty tego nie potrafisz , co więcej, znajdujesz usprawiedliwienie dla każdej nie logicznej wypowiedzi- byle stanęło na twoim.
Niestety ludzie podobni tobie, z którymi miałem przyjemność prowadzić długie dysputy przejawiali twoją bezkompromisowość , poczucie przewagi moralnej jak i intelektualnej . A to są cechy matki wszystkich grzechów czyli PYCHY. Ten ,który potrafi manipulować pychą może manipulować całymi narodami jak i światem.
Z tego też powodu wrzucam was do jednego koszyczka “komunistów”.

PZDR

Szaman
Użytkownik
Szaman

@dagome12345

A rób-ta co chce-ta. Jest taka złota zasada, jak zarzucasz komuś jakąś przywarę to pierwej upewnij się że sam na nią nie cierpisz gdyż zazwyczaj ludzi irytują w innych takie wady jakie sami posiadają :P