Niebezpieczne skutki słonecznych eksplozji

Opublikowano: 08.09.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 750

Niedawne wybuchy na Słońcu mogą mieć negatywny wpływ na ludzi.

Kierownik Centrum Pogody Kosmicznej Instytutu Ziemskiego Magnetyzmu, Jonosfery i Propagacji Fal Radiowych im. N.W. Puszkowa RAN Siergiej Gajdasz powiedział, w jaki sposób niedawne rozbłyski słoneczne wpłyną na ludzi.

Jak podkreślił w rozmowie z mediami, rozbłyski doprowadziły do burzy magnetycznej, która może stać się przyczyną pogorszenia samopoczucia osób, cierpiących na choroby przewlekłe.

“4 września miała miejsce seria wybuchów klasy M, pod względem mocy ustępującej klasie X. Zgodnie z przewidywaniami uczonych wyrzut materii słonecznej, towarzyszący rozbłyskowi klasy M, do którego doszło 7 września, wywoła burzę magnetyczną” — powiedział Gajdasz.

Mówiąc o najpotężniejszym od ostatnich 12 lat wybuchu na Słońcu, ekspert poinformował, że może on wpłynąć na pracę systemów łączności i sprzętu kosmicznego.

“Oceniamy moc wybuchu jako bliską maksymalnej — robłysk osiągnął X9,3. Stanowi ona zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania sprzętu kosmicznego i systemów łączności. Wybuch pogorszył już jakość łączności w Europie i Ameryce” — dodał kierownik Centrum Pogody Kosmicznej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.