Niebezpieczna zabawa może skończyć się uduszeniem

Opublikowano: 14.06.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 553

„Vacum challenge” to nowe wyzwanie, które podbija media społecznościowe, polega ono na owinięciu osoby workiem na śmieci, a następnie odessaniu powietrza za pomocą odkurzacza. W zadaniu często biorą udział małe dzieci, których do „zabawy” zachęcają rodzice. Lekarze ostrzegają, że to igranie ze śmiercią.

https://www.youtube.com/watch?v=4kUOS6Eb46I

Źle owinięty worek – umieszczony na nieodpowiedniej wysokości (na szyi i twarzy), lub co też się zdarza zupełnie pokrywający ciało, może doprowadzić do niedotlenienia lub uduszenia w chwili zassania powietrza przez odkurzacz. Często również folia jest tak ciasno opięta, że praktycznie unieruchamia uczestnika wyzwania.

Internauci niejednokrotnie opisywali jak przez kilka godzin musieli czekać na pomoc leżąc nieruchomo na podłodze, bo nie mogli się uwolnić z pułapki. Inni spostrzegają, że w przypadku kiedy samemu robi się ten eksperyment, włączenie odkurzacza jest proste, wyłączyć go już nie można – bez pomocy drugiej osoby ryzyko śmierci wzrasta. Lekarze i eksperci nie mają wątpliwości to igranie ze śmiercią.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dawid 14.06.2019 14:23

    To nie jest igranie ze śmiercią, a po prostu zwykła selekcja naturalna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.